Home / Aktualności / Inno3D pracuje nad kartą TITAN Z z układem chłodzenia iChill HerculeZ

Inno3D pracuje nad kartą TITAN Z z układem chłodzenia iChill HerculeZ

Firma Inno3D pracuje nad układem chłodzenia do swoich kart z serii GTX TITAN Z, który oferowałby jeszcze lepszą wydajność przy niższym poziomie generowanego hałasu od referencyjnego układu chłodzenia.

Być może już wkrótce firma Inno3D wprowadzi do sprzedaży wraz ze swoimi kartami graficznymi z rodziny GTX TITAN Z, nowy układ chłodzenia z linii iChill HerculeZ. Najprawdopodobniej ze względu na dość jasne, a zarazem restrykcyjne zalecenia Nvidii odnośnie modernizacji układów chłodzenia kart TITAN Z Inno3D pójdzie drogą swojego konkurenta – firmy GIGABYTE.

Droga ta polegać będzie na oferowaniu kart graficznych Inno3D GTX TITAN Z iChill HerculeZ z zainstalowanym referencyjnym układem chłodzenia, zaś do użytkownika będzie należała jego wymiana. Z dostępnych na obecną chwilę zdjęć widzimy, że radiator coolera iChill HerculeZ posiada dość gęsto ułożone aluminiowe finy, przez które przebiegają miedziane rurki cieplne pokryte warstwą niklu.

Za chłodzenie sekcji zasilania, pamięci GDDR5 oraz pozostałych istotnych elementów karty graficznej odpowiadać będzie specjalna, czarna metalowa płytka. Kiedy i w jakiej cenie pojawi się w sprzedaży opisywana w niniejszej wiadomości nowość jeszcze nie wiadomo.

Inno3D GTX TITAN Z iChill HerculeZ 01

Inno3D GTX TITAN Z iChill HerculeZ 02

Inno3D GTX TITAN Z iChill HerculeZ 03

Źródło: EXPreview

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.