Home / Aktualności / Inno3D GeForce RTX 3090 iChill Frostbite z dedykowanym blokiem chłodzenia wodnego

Inno3D GeForce RTX 3090 iChill Frostbite z dedykowanym blokiem chłodzenia wodnego

Karty z serii RTX 3090 są jednymi z nielicznych, które można „względnie” łatwo znaleźć w sprzedaży, a to za sprawą dosyć wysokiej ceny. Jeśli jednak nie narzekamy na brak gotówki a dodatkowo chcemy jak najwydajniejszą kartę, model GeForce RTX 3090 iChill Frostbite fiirmy Inno3D z dedykowanym blokiem chłodzenia wodnego może być właśnie dla was. 

Karta graficzna Inno3D GeForce 3090 iChill Frostbite to konstrukcja oparta na najwydajniejszym GPU z serii Ampere, które otrzymało tu chłodzenie wodne. Ma ono być nie tylko efektowne, dzięki programowalnemu podświetleniu RGB, lecz przede wszystkim ciche i wydajne. Producent chwali się, że najnowsze chłodzenie iChill Frostbite otrzymało sporo udoskonaleń względem poprzednich iteracji.

Co konkretnie się zmieniło? Projektanci usprawnili m.in. przepływ wody, komponenty znalazły się bliżej siebie, a grubość termopadów zredukowano do jednego milimetra. Blok zbudowany z czystej, niklowanej miedzi ma teraz 5,5 mm. Standardowo, całość została usztywniona backplate’em z logo iChill. Efekt? Według pomiarów producenta karta Inno3D GeForce 3090 iChill Frostbite jest o 13 stopni chłodniejsza od modelu Founders samej Nvidii.

Pod względem wymagań systemowych prezentowany model nie odbiega od tradycyjnych wersji. Podstawa to zasilacz o mocy minimum 750 W oraz dwie wolne wtyczki PCIe 8-pin. Sama karta zajmuje dwa sloty i ma 226 milimetrów długości, dzięki czemu nie powinna kolidować z okolicznymi komponentami.

Karta graficzna Inno3D GeForce 3090 iChill Frostbite została wyceniona na około 8800 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.