Home / Aktualności / Inno3D GeForce GTX 1070Ti X2 czyli najnowszy członek rodziny Pascal

Inno3D GeForce GTX 1070Ti X2 czyli najnowszy członek rodziny Pascal

Kiedy NVIDIA zaprezentowała układ graficzny GeForce GTX 1070Ti, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się karty z autorskimi systemami chłodzenia. Jedną z pierwszych firm, które wypuściły własnego, nowego GTX’a jest Inno3D.

Model Inno3D GeForce GTX 1070Ti X2 jest jedną z czterech nowych kart producenta z Hong Kongu bazujących na nowym GPU NVIDII. Mniej rozbudowana niż iChill X3 i X4, wygląda jednak imponująco przy referencyjnym modelu Jet.

Chociaż NVIDIA zakazała partnerom tworzenia kart graficznych GTX 1070Ti o podniesionych względem wartości referencyjnych zegarach, to nie mogła zabronić budowania modeli, które użytkownik sam może z powodzeniem podkręcić. Wystarczy spojrzeć na opisywany tu model by zrozumieć, że mamy do czynienia z kartą, z której możemy bez problemu „wydusić” nieco dodatkowych megaherców.

Inno3D wyposażyło swojego GeForce’a GTX 1070Ti X2 w chłodzenie, które spełni swoją rolę wydajnie i dyskretnie. Poradzi sobie także z podniesionymi zegarami. Ten sam układ chłodzenia, zbudowany w oparciu o masywny radiator i dwa duże wentylatory, widzieliśmy wcześniej w modelu GTX 1070 X2 V2. W razie potrzeby wentylatory są w stanie obracać się z prędkością ponad 2000 rpm. Zwykle jednak będą pozostawały nieruchome, ponieważ radiator wystarczy by schłodzić kartę kiedy ta nie ma przed sobą trudnych zadań.

GeForce GTX 1070Ti X2 chociaż jest modelem wyraźnie tańszym niż jego kuzyni z serii iChill, to podobnie jak oni jest kartą wzmacnianą. Z tyłu znajdziemy metalową płytę chroniącą delikatne wnętrze karty oraz pomagającą odprowadzić ciepło.

Karta jest już dostępna na rynku w cenie ok. 2150 zł. Wraz z kartą otrzymujemy podkładkę pod mysz, licencję 3D Mark oraz VR Mark, za pomocą której można więc szybko sprawdzić wydajność nowego GeForce’a.

 

Dane techniczne:

  • Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]: 1683
  • Taktowanie rdzenia [MHz]: 1607
  • Złącza: DVI-D, HDMI 2.0 b, 3 x DisplayPort 1.4
  • Ilość pamięci RAM: 8 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR5
  • CUDA: 2432
  • Rekomendowana moc zasilacza: 500W
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 266

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.