Home / Aktualności / In Win SR24 – cooler AiO z innowacyjną, podwójną pompą turbinową

In Win SR24 – cooler AiO z innowacyjną, podwójną pompą turbinową

Znany producent obudów In Win dzisiaj wypuścił SR24, najnowsze chłodzenie cieczą AiO ze „podwójną pompą turbinową”. Są to w zasadzie dwie turbiny pompowe zamocowane na obu końcach wału silnika prądu stałego, które z kolei znajdują się na obu końcach bloku procesora. Jedna z turbin wpycha płyn chłodzący do bloku, a druga wyciąga z niego podgrzany płyn chłodzący. Producent twierdzi, że nawet jeśli jeden z nich ulegnie awarii symbolizując ten fakt czerwoną diodą LED podczas gdy druga zapewni wystarczające ciśnienie chłodziwa do chłodzenia procesora. Przy działających obu turbinach SR24 oferuje podwójne ciśnienie chłodziwa i wyraźnie lepszą krzywą P-Q. Blok pompy jest zamknięty, z podświetlonym logo In Win w kolorach RGB.

Innowacyjny blok pompy In Win SR24 jest połączony z aluminiowym radiatorem 240 mm x 120 mm. Za wsparcie chłodzenia odpowiada para wentylatorów Win Jupiter o średnicy 120 mm, która obraca się z prędkością od 500 do 2500 obr./min, z przepływem powietrza do 101,5 CFM i poziomem hałasu wynoszącym zaledwie 23 dBA. To naprawdę imponujące wartości. Warto wspomnieć, że wentylatory mają podwójne łożyska kulkowe i adresowalne diody LED RGB w swoich piastach. Pojedyncze 3-stykowe złącze ARGB obsługuje oświetlenie dwóch wentylatorów i bloku pompy.

Firma nie wymieniła wartości obciążeń cieplnych TDP ani cen, ale wspomniała, że chłodzenie SR24 obsługuje gniazda procesorów TR4, sTRX4, LGA2066, AM4 i LGA115x.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.