Home / Aktualności / Ile Nokii pozostanie wkrótce w Nokii

Ile Nokii pozostanie wkrótce w Nokii

Microsoft zabija Nokie
Według informacji, które do nas dobiegły Microsoft próbuje przesunąć całą swoją moc przerobową związaną z smartfonami i telefonią mobilną z prac, które prowadzi Nokia.

W ciągu kolejnych 18 miesięcy jak poinformował swoich pracowników Jo Harlow, firma skupi się na funkcjach znanych z Windows Phone a te wykorzystywane i rozwijane dla Nokii. Nokia nadal rozwijała swoje własne pomysły w tym Asha, Serii 40 i Nokia X, które za półtora roku przejdą w tryb “uśpienia” czyli limitowanego wsparcia, które ostatecznie zostanie zaprzestane.

Oznacza to nic innego jak brak aktualizacji, nowych funkcji czy rozwijanych za ich pomocą platform mobilnych. Microsoft tym samym będzie “przekonywał” użytkowników Symbiana do swojego Windows Phone.

Z oświadczenia Microsoftu (Jo Harlow) można się dowiedzieć, że “Podczas gdy Nokia osiągała znaczne sukcesy w sprzętowych rozwiązaniach, tak Microsoft skupia się na własnej platformie usługach oraz aplikacjach, które są naszym celem”.

Poza cięciami w funkcjach smartfonów, Microsoft planuje używać serwisu muzycznego MixRadio dla smartfonów Nokii, które ostatecznie może zostać zastąpione jeśli serwis ten znajdzie kupca.

Skupienie się giganta z Redmond spowoduje nic innego jak to, że smartfony z niższej i wyższej półki cenowej obecnie wytwarzane przez Nokię, ujrzą funkcje Microsoftu niż własne. Nasuwa to pytanie “Ile Nokii pozostanie wkrótce w Nokii?“.

Finowie mają bardzo duże zasługi w telefonii mobilnej, których wiekowe już telefony są nadal używane. Cechują się one może i prostotą, lecz ich bateria wytrzymuje tygodnie a same telefony spełniają swoje funkcje do których zostały spełnione.

Także za pozytywną cechę uważamy próbę Nokii w postaci stworzenia nowej platformy w postaci smartfonu Nokia X oraz wprowadzenie Nokii 1020 z 41 MP kamerą, której jakości nadal nie może dogonić wielu producentów.

Microsoft wydaje się wykańczać dorobek Nokii, który posłużył mu za bazę do stworzenia mocniejszej pozycji na rynku mobilnym. Takie posunięcie było przewidywane już jakiś czas temu, lecz z niewiadomych względów przesunęło się w czasie.

A co wy myślicie o tym posunięciu Microsoftu polegającym na zastępowaniu funkcji Nokii swoimi własnymi i procesem uśmiercania Nokii X? Dajcie nam znać w komentarzach.
Źródło: The Verge