Home / Aktualności / Ikea wprowadzi Augmented Reality do swojej aplikacji

Ikea wprowadzi Augmented Reality do swojej aplikacji

Augmented Reality IkeaZnany szwedzki sklep Ikea planuje wprowadzenia sztucznej rzeczywistości (Augmented Reality lub AR w skrócie) do swojej aplikacji na systemy iOS oraz Android. Aplikacja ta umożliwi tym samym wpasowanie mebli i innych wirtualnych produktów tego producenta do swojego pokoju  a następnie jeśli nam się spodobają zakup ich czy to w normalnym czy  internetowym sklepie.  Liczba produktów możliwych do próbowania to obecnie 90 w tym sofy, krzesła, łóżka, biblioteczki, biurka i inne.

Ikea chce tym samym dać swoim klientom możliwość dopasowania swoich produktów do ich pokoi a w szczególności wypróbowania kolorów, kształtów czy rozmiarów. Aplikacje będą dostępne 25 sierpnia i uwzględniać będą produkty z katalogu Ikea 2014. Katalog ten będzie zawierał dodatkowe 50 stron z produktami, które p zeskanowaniu za pomocą aplikacji dadzą klientom więcej informacji na ich temat takich jak filmy czy dodatkowe zdjęcia.

Działanie aplikacji wymagać będzie fizycznego posiadania katalogu Ikei w związku z koniecznością użycia jego rozmiarów a następnie przekalkulowania ich do określenia rozmiarów naszego pokoju.

Póki co plany na wprowadzenie takiego rozwiązania określono na na Wielką Brytanię i Irlandię lecz nie wykluczone, że będzie ona dostępna dla innych krajów w tym dla Polski.