Home / Aktualności / iiyama ProLite X4372UHSU-B1 – 43-calowy monitor Ultra HD 4K do zastosowań biznesowych, pracy oraz rozrywki

iiyama ProLite X4372UHSU-B1 – 43-calowy monitor Ultra HD 4K do zastosowań biznesowych, pracy oraz rozrywki

Znany producent monitorów iiyama zaprezentował dziś swój najnowszy model – ProLite X4372UHSU-B1, czyli 43-calowy monitor Ultra HD 4K do zastosowań biznesowych, pracy oraz rozrywki. Jego uniwersalny charakter sprawia, że powinien on trafić w gusta wielu odbiorców, a w szczególności osób poszukujących monitora o dużej powierzchni roboczej, który po godzinach pracy zastąpi im telewizor do oglądania filmów czy grania na konsoli.

Jedną z głównych zalet ProLite X4372UHSU-B1 jest funkcja PbP (picture-by-picture), pozwalająca na jednoczesne wyświetlanie obrazu z nawet czterech różnych sygnałów wejściowych. Otrzymujemy w ten sposób ekran podzielony na cztery okna, który odpowiada powierzchni roboczej czterech monitorów Full HD, ale pozbawiony jest irytujących ramek oraz gąszczy kabli, czyli typowych niedogodności wielomonitorowych zestawów. Po części przypomina to podział znany z systemów CCTV.

Takie rozwiązanie daje ogromne możliwości w zakresie wielozadaniowości, umożliwiając jednoczesne obsługiwanie wiele dokumentów, arkuszy Excela czy programów na dużej powierzchni. Świetnie sprawdzi się więc podczas projektowania stron internetowych, pracy z danymi giełdowymi, oprogramowaniem CAD / CAM czy grafiką.

Funkcjonalność ta przydatna jest również w trakcie codziennego biurowego użytkowania, kiedy chcemy się nieco odprężyć i na jednym z okien obejrzeć coś na YouTube czy Netflixie, na pozostałych zajmując się innymi sprawami. Dzięki temu iiyama X4372UHSU nie tylko zwiększa naszą produktywność, ale i pozwala utrzymać porządek, zarówno na biurku, jak i na ekranie.    

Kolejnym atutem nowego monitora iiyamy jest użyty panel IPS oferujący rozdzielczość 4K (3840×2160 pikseli) zapewniającą niezwykłą ostrość i najwyższą jakość obrazu, w tym doskonałe odwzorowanie kolorów, wyrazistość i szerokie kąty widzenia 178° zarówno w pionie, jak i poziomie. Nie musimy też obawiać o nasz wzrok z uwagi na zastosowanie technologii Flicker Free i redukcji niebieskiego światła. Nie zabrakło również wysokiej klasy głośników stereo oraz złącza słuchawkowego 3,5 mm.

ProLite X4372UHSU-B1 wspiera także technologię X-Res, dzięki której obraz zawsze wygląda  żywo i naturalnie. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się przy wyświetlaniu multimediów, a funkcja X-Res pomaga także uzyskać lepszą jakość i daje wrażenie wyższej rozdzielczości materiału źródłowego nawet jeśli jest on słabszej jakości. 

Monitor z powodzeniem posłużyć może także jako domowe centrum rozrywki podczas oglądania filmów czy grania na konsoli. Niski czas reakcji (4 ms) pozwala czerpać frajdę z dynamicznych gier, takich jak wyścigi czy FPS, niemniej mgracze z krwi i kości mogą tu nieco kręcić nosem. Na otarcie łez pozostaje wsparcie technologii High Dynamic Range (HDR) sprawiające, że obraz w grach czy filmach jest jeszcze żywszy, a kolory bardziej nasycone. Co więcej, funkcja Overdrive poprawia ostrość dynamicznych scen, co również przydaje się w czasie rozgrywki.

Monitor ProLite X4372UHSU-B1 zamocować można na dowolnym uchwycie/ramieniu montażowym zgodnym ze standardem VESA, a jego podstawa pozwala na regulację pochylenia ekranu.

Produkt jest już dostępny w sprzedaży w cenie 2299 zł. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.