Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / iGame GeForce GTX 1080 Ti -karta Colourful z własnym wyświetlaczem

iGame GeForce GTX 1080 Ti -karta Colourful z własnym wyświetlaczem

Colourful iGame GeForce GTX 1080 Ti 01

Jeśli uważacie, że w kwestii personalizacji kart graficznych nie da się już po podświetleniu RGB wiele zrobić, to firma Colourful ze swoją kartą iGame GeForce GTX 1080 Ti udowodni, że jest inaczej. Sposób, na który szczerze powiedziawszy i my byśmy nie wpadli, wprowadza powiew świeżości oraz toruje drogę to podobnych do tego rozwiązań.

Colourful iGame GeForce GTX 1080 Ti

Inżynierowie firmy Colourful jak sami widzicie umieścili na karcie kolorowy, wyświetlacz, który poza odczytem temperatur, prędkości taktowania może również podawać prędkości obrotowe wentylatorów karty w czasie rzeczywistym. Podobne rozwiązania są już co prawda obecne w postaci osobnych modułów montowanych np. zamiast napędów 5,25 cala, aczkoliwiek po raz pierwszy trafiają bezpośrednio na karty graficzne. Taki pomysł jest o tyle istotny, że nie każda obudowa w dzisiejszych czasach posiada miejsce na taki osobny moduł. Niech za przykład posłuży NZXT S340.

Originalność iGame GeForce GTX 1080 Ti ma jednak swoją cenę, bowiem karta z chłodzeniem zajmuje aż 3 sloty. Niemniej jednak w takiej pojemności udało się inżynierom Colourful zmieścić 18 fazowe zasilanie pobierające moc z 8 pinowego gniazda PCIe oraz wspomniane potężnych rozmiarów radiatory, skutecznie chłodzące takiego kolosa. 

Jak się dowiedzieliśmy, opisywana tu karta ma pojawić się na rynku już w kwietniu w bliżej nie ustalonej cenie. Z uwagi na nowatorskie funkcje spodziewamy się ceny z segmentu premium.

 

Źródło: VideoCardz

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.