Home / Komputery mobilne i tablety / IFA 2016: Acer Predator 21 X – pierwszy gamingowy laptop z zakrzywionym ekranem

IFA 2016: Acer Predator 21 X – pierwszy gamingowy laptop z zakrzywionym ekranem

Acer Predator 21 X 02

Ktoś kiedyś musiał być pierwszy jeśli chodzi o zakrzywiony ekran w mobilnym wydaniu, czego dowodem jest Acer Predator 21 X – gamingowy laptop z potężnym 21 calowym ekranem, najnowszym układem graficznym NVIDIA oraz innymi wartymi uwagi dodatkami.

Pomimo braku potwierdzenia odnośnie procesora, który znajdzie się w tej bestii (poza tym, że będzie to Intel), wiemy iż Acer umieścił w tym laptopie dwie karty graficzne GeForce GTX 1080 w SLI, cztery sloty na pamięci DDR4 (do 64GB), wspomniany zakrzywiony ekran o przekątnej 21 cali i rozdzielczości 2560 x 1080 (plus wsparcie G-SYNC). W celu jeszcze większego zaostrzenia apetytu u graczy w Predatorze 21 X pojawiła się technologia śledzenia oczu użytkownika, system dźwięku SoundPound 4.2+ (4 głośniki oraz 2 subwoofery), 3-drożny system audio ze wsparciem Dolby Audio oraz aż 5 wentylatorami (tak, zamiast ujmować, Acer dodaje).

Wspomniana technologia śledzenia oczu jakkolwiek dziwna, ma swoje uzasadnienie w postaci lepszego celowania, identyfikacji przeciwników czy innych umożliwia graczowi uzyskanie przewagi w grach oraz nowe możliwości interakcji. Chłodzenie w postaci 5 wentylatorów również wydaje się być jak najbardziej na miejscu, chociażby z uwagi na dwie karty graficzne, prawdopodobnie wydajny procesor oraz dodatki takie jak do 4 dysków. Jeśli chodzi o wentylatory, to 3 ze wspomnianych 5 należy do serii nisko profilowych, dzięki czemu ten już i tak potężnych rozmiarów monster nie przybiera na grubości. Laptop ważyć będzie 8 kg. 

Kolejnym atutem Acera Predator 21 X jest zastosowanie w nim podświetlanej mechanicznej klawiatury z przełącznikami Cherry MX Brown oraz klawiatura numeryczna, która po przekręceniu staje się touchpadem, jeśli to akurat pokrywa nasze preferencje.

Jak się można było spodziewać, na tegorocznym IFA Acer nie podał cen nowego Predatora poza jego dostępnością w styczniu / lutym i możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb dzięki zaawansowanym możliwościom konfiguracyjnym.

 

Acer Predator 21 X 01

Acer Predator 21 X

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.