Home / Telefonia mobilna / IFA 2015: Sony zaprezentowało Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Premium

IFA 2015: Sony zaprezentowało Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Premium

Xperia Z5Nie jeden, nie dwa lecz trzy flagowe serie smartfonów zaprezentowało dziś Sony na rozpoczętych właśnie targach IFA 2015, a w śród nich znalazły się Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Premium, czyli trzy rodziny flagowych urządzeń tej firmy, która nie ukrywa nadziei na odbicie się od dna.

Podczas gdy w poprzednich modelach niewiele się zmieniało pod względem wyglądu, tak tu mamy znaczące zmiany, nie wspominając już o pierwszym użyciu rozdzielczości 4K w urządzeniach mobilnych jakimi są smartfony. 

Wspomniane trzy urządzenia a mianowicie Xperia Z5, Xperia Z5 Compact iXperia Z5 Premium łączy prosta metalowa budowa, trzy przyciski po prawej stronie wśród których znalazły się spust migawki aparatu, regulacja głośności oraz przycisk włączania smartfonu, który służy też jako czytnik linii papilarnych.

xperia-z5-premium

Wśród znaczących różnic jest wspomniana rozdzielczość 4K w przypadku Xperia Z5 Premium, która została osiągnięta na 5,5 calowym wyświetlaczu, który to też umożliwił uzyskanie rekordowego upakowania pikseli na poziomie 806.

Xperia Z5 Premium

Wśród dalszej specyfikacji tego urządzenia znalazł się procesor  Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM, 32 GB na pliki użytkownika, przesłona 1/2.3 23MP aparatu z procesorem przetwarzania obrazu Exmor RS i 8 MP kamerą z przodu oraz bateria o pojemności 3430 mAh. Różnicą nie jest wodo i kurzo odporność, która była obecna w smartfonach i tabletach tej marki już od jakiegoś czasu.

Xperia Z5 z kolei posiada ten sam procesor, taką samą ilość RAM i pamięci masowej, lecz różni się 5,2 calowym ekranem z rozdzielczością 1080p i mniejszą bo 2900 mAh baterią. 20 i 8 MP kamera z procesorem Exmor jest także i tu obecna.

Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 PremiumNajmniejsza z rodziny Xperia Z5 Compact to również Snapdragon 810, lecz pozostałe komponenty tym razem znacząco różniące się od większych braci. Mowa tu oczywiście o 4,7 calowym ekranie 720p, 2 GB pamięci RAm czy baterii 2700 mAh. Xperia Z5 Compact, ku zaskoczeniu posiada również jak Z5 i Z5 Premium kamery.

 

Xperia Z5 CompactWszystkie smartfony Xperia Z5, Xperia Z5 Premium i Xperia Z5 Compact działać będą pod kontrolą systemu Android, który ma zostać zaktualizowany do wersji M, jak tylko ten zostanie udostępniony przez Google.
Choć cen żadnych z tych urządzeń się nie dowiedzieliśmy, to wiadomo, że Xperia Z5 i Z5 Compact pojawi się w październiku, zaś Xperia Z5 Premium w listopadzie.