Home / Aktualności / IFA 2014: Samsung Galaxy Note Edge czy Galaxy Note 4?

IFA 2014: Samsung Galaxy Note Edge czy Galaxy Note 4?

Samsung Galaxy Note 4 Note EdgeKilka dni temu Samsung zapowiedział Galaxy Note Edge,będący właściwie smartfonem Galaxy Note 4 z wyjątkiem nieco mniejszego ekranu, którego wielkość wynosi 5,6 a nie jak w przypadku Galaxy Note 4 5,7 cala oraz delikatnie mniejsza bateria o pojemności 3000 mAh.

Również w tym przypadku specyfikacja Galaxy Note Edge jest identyczna jak w przypadku większego brata czyli 3 GB RAM, a 16 MP kamera z optyczną stabilizacją obrazu S Pen. Dwa warianty procesora Snapdragon 805 lub Exynos 5433 Octa także są identyczne.

Jaki w takim razie smartfon wybrać. Wszystko zależy oczywiście od preferencji.

Z naszego punktu widzenia zdecydowanie bardziej atrakcyjny jest Galaxy Note Edge, którego funkcje bocznego ekranu zostaną wkrótce udostępnione developerom w postaci API a to z kolei pociągnie za sobą szereg ciekawych aplikacji i funkcji w tym smartfonie.

Samsung Galaxy Note Edge 02
Jak to się mówi, małe a cieszy i tak jest też tym razem. Niewykorzystany dotychczas bok smartfonu może wyświtlać powiadomienia w postaci wiadomości tekstowych, nieodebranych połączeń lub innych informacji, jak również umożliwić włączenie np. latarki, stopera, linijki czy innej aplikacji poprzez skrót właśnie na bocznym ekranie bez wykorzystania ekranu głównego smartfonu.

Co więcej ekrany można przewijać, co oznacza że nie jest on tylko jeden a kilka, w dodatku do niego można ustawić osobną tapetę.

Samsung Galaxy Note 4
Galaxy Note 4 z drugiej strony oferuje nieco większy ekran jak wspomnieliśmy wcześniej. Nie wiemy czy skóropodobny tył tegosmartfonu jest wystarczająco znaczący aby na jego podstawie zdecydować się na jego zakup nad lepszym Edge.

Ciężko nam myśleć o innych cechach tego właśnie modelu nad wyżej opisanym Note Egde. Mając na uwadze dwa podobne urządzenia, operatorzy telefonii komórkowej zdecydują się na ekskluzywne wykorzystanie jednego z nich, lub będą zmuszeni zachęcić do zakupu poprzez odpowiednią różnicę cenową pomiędzy oboma modelami.

Można się tylko domyślać, że Samsung eksperymentuje jak nikt inny (może poza LG), próbując ugryźć większą część ciasta poprzez wypuszczanie różnych odmian tego samego produktu, mającego wspólną specyfikację a różniącą się jednym lub kilkoma detalami.

Tak więc na chwilę obecną Galaxy Note Egde stanowi bardziej ciekawą propozycję dla kupujących. Jak wspomnieliśmy wcześniej dużo może zależeć od jego ceny lub abonamentu, w którym będzie dostępny.