Home / Aktualności / IFA 2014: Samsung Galaxy Note 4 zaprezentowany w dwóch wariantach

IFA 2014: Samsung Galaxy Note 4 zaprezentowany w dwóch wariantach

Samsung Galaxy Note 4
Samsung zapowiedział właśnie na trwających targach IFA 2014 swój flagowy i długo oczekiwany smartfon Galaxy Note 4. Zapewne nie spodziewał się sam, że wyczekiwanie właśnie na ten model będzie tak sukcesywnie piął się w rankingach polularności.

W najnowszym smartfonie poza nim samym decydowanej poprawie uległ również rysik (S Pen), który jest nierozłącznym narzędziem pracy każdego użytkownika Galaxy Note.

Samsung Galaxy Note 4 – nowy i jeszcze lepszy

Co lepsze Samsung zapowiedział nie jeden, lecz dwa smartfony Galaxy Note 4 różnące się zastosowanym w nim precesorem. Kupujący będą mogli wybrać pomiędzy (pseudo) ośmiordzeniowym procesorem Exynos 5433 taktowanym zegarem 1,9 GHz a czterordzeniowym Snapdragonem 805 z częstotliwością 2,7 GHz.W aluminiowej obudowie Galaxy Note 4 przykrytej z tyły skóropodobnym tworzywem, mieści się ekran o przekątnej 5,7 cala oferujący rozdzielczość QHD czyli 2560 x 1440 pikseli wykonany w technologii Super AMOLED. Sam ekran jest delikatnie wypukły, tak jak to miało miejsce w niektórych smartfonach Nokia Lumia.

Wśród pozostałej specyfikacji obu wariantów znalazło się 3 GB pamięci RAM, 32 / 64 GB na pliki, które można rozszerzyć dodatkowo za pomocą kart micro SD.

Ważną funkcją obecnych smartfonów jest kamera i Galaxy Note 4 nie jest tu wyjątkiem. Samsung ulepszył nie tylko główną kamerę do 16 MP, lecz również przednią do 3,7 MP z przesłoną f/1.9 oferującą jeszcze lepsze zdjęcia przy słabym świetle.

Pośród innych ciekawych funkcji można znaleźć monitor rytmu serca (to na wypadek gdy nasze akcje na giełdzie spadną poniżej oczekiwanego poziomu), czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku Home dla większego bezpieczeństwa oraz nowy czujnik światła umieszczony z tyłu urządzenia.

Samsung Galaxy Note 4 będzie wyposażony w potężną baterię 3,220 mAh i działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 Kitkat z nakładką TouchWiz. To w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami zarządzania energią na dłuższe działanie pomimo dużego ekranu samego smartfonu.

Galaxy Note4
Choć nie potwierdzono oficjalnie ceny, podejrzewa się że SGN4 będzie kosztował w okolicach 800 dolarów co dla wielu nie powinno być zaskoczeniem.

Naszym zdaniem ten akurat smartfon jest bardzo dopieszczonym produktem i jak można było się spodziewać Samsung dołoży starań aby wszystko było zapięte na ostatni guzik.