Home / Aktualności / IFA 2014: Acer Aspire V13 i Aspire E wśród zaprezentowanych nowości Acera

IFA 2014: Acer Aspire V13 i Aspire E wśród zaprezentowanych nowości Acera

 

Laptop_Acer Aspire V3-331 V3 371

Niewielka waga, smukła budowa, wydajne procesory Intel Core, bateria o długiej żywotności i system Windows 8.1 sprawiają, że Acer Aspire V13 kandyduje do miana najlepszego ultrabooka.

Obudowa tego notebooka wykonana jest z aluminium o delikatnym metalicznym połysku a on sam dostępny jest w kolorach Steel Gray i Platinum White. Faktura powierzchni została nadana przy użyciu technologii Acer Nanoimprint.

Aspire V13 został stworzony by nosić go przy sobie: waży zaledwie 1,5 kg i ma jedynie 19,65 mm grubości. Czas pracy baterii wynosi siedem godzin i umożliwia pracę przez niemal cały dzień bez konieczności ładowania z sieci.

Stan baterii można sprawdzić bez otwierania laptopa dzięki kontrolkom umieszczonym na grzbiecie. Producent wyposażył swój produkt w złącze USB 3.0, które pozwala nawet na 10-krotnie szybszy transfer danych w porównaniu z USB 2.0 i umożliwia ładowanie innych urządzeń nawet gdy komputer jest wyłączony.

Laptop Acer Aspire V13 posiada wiele funkcji odróżniających go od innych konkurencyjnych produktów w tej klasie. Technologia Dolby Digital Plus Home Theatre zapewnia kinowy dźwięk, a niezwykle czuły mikrofon posiada certyfikat Skype.

Aby zapewnić spójną komunikację z innymi urządzeniami, Aspire V13 wyposażony jest w usługę AcerCloud umożliwiającą płynne udostępnianie filmów, zdjęć, muzyki i dokumentów między notebookami, tabletami i smartfonami.

Ponadto Acer Aspire V13 posiada procesory Intel Core 4-tej generacji. Notebook wyposażony jest w pamięć systemową do 16 GB, dysk 1 TB i opcjonalny dysk SSD umożliwiające przechowywanie dużych zasobów danych, szybki dostęp do wszystkich plików i równoczesną pracę z kilkoma aplikacjami.

Dzięki bezprzewodowemu modułowi WiFi 2×2 Multi-input Multi-output (MIMO), dane przetwarzane są nawet dwa razy szybciej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Aspire V13 posiada również gigabitowe złącze LAN pozwalające na przesył danych do dziesięciu razy szybszy niż w przypadku urządzeń ze złączem 10/100 Ethernet.

 


Laptop Acer Aspire ES1 711

Acer Aspire E to druga z nowiści na IFA w Berlinie. Notebooki z tej serii Acer oferuje w rozmiarach 11, 13, 14, 15 i 17 cali i według niego ta linia zapewniać ma wszystko, co potrzebne do pracy i zabawy: maksymalną wydajność, wygodę i mobilność.

Lekkie notebooki są obecnie produktami poszukiwanymi na rynku i to właśnie cecha serii Aspire E, posiadającej charakterystyczną dla urządzeń marki Acer budowę FlowCurve i stylowe wzorzyste obudowy, które wyróżniają je w tłumie komputerów.

Osoby, które lubią dopasowywać urządzenia do swojego stylu mogą wybierać spośród czterech kolorów 11-calowych modeli (srebrny, różowy, brązowy i niebieski).

Seria Aspire E została stworzona z myślą o dobrym stosunku wydajności do ceny i w związku z tym zastosowano w nich procesory Intel Pentium lub Celeron.

Precyzyjny panel dotykowy pozwala na kontrolę gestów i szybsze przewijanie w środowisku Windows 8.1. Rozpoznaje on 6 kluczowych gestów, a posługiwanie się nim jest tak płynne jak ekranem dotykowym.

Przy czasie pracy baterii wynoszącym do 7 godzin, seria Aspire E umożliwia pracę przez niemal cały dzień bez konieczności zasilania z sieci. Połączenie procesorów Intel Pentium lub Celeron, pamięci systemowej 8GB, gigabitowego złącza LAN i dysku o pojemności do 1 TB sprawia, że notebooki serii Aspire E zawsze zapewniają płynną pracę i wydajność.

Dzięki matrycy HD LED i najnowszym kartom graficznym NVIDIA lub Intel HD, filmy czy gry charakteryzują się nieskazitelnym obrazem. Z kolei Acer Crystal Eye HD czyli kamera internetowa i wysokiej jakości mikrofonowi cyfrowemu zapewnią doskonałą jakość połączeń VoIP i podczas rozmów przez komunikator Skype.

 

Model Acer Aspire V13 jest już dostępny w cenie od 1099 zł, zaś Aspire E15 również można znaleźć w ofercie polskich sklepów w cenie od 1199 zł.

Modele, które będą dostępne od października 2014 to: ES11 w cenie od 999 zł, ES13 w cenie od 1099 zł, oraz E17 kosztować ma 2099 zł.