Home / Aktualności / Muzyka / iEAST AudioCast M5, iEAST Soundstream M20 oraz Pro M30 czyli strumieniowanie audio w najwyższej jakości

iEAST AudioCast M5, iEAST Soundstream M20 oraz Pro M30 czyli strumieniowanie audio w najwyższej jakości

ieast_logo

iEAST jest wiodącą firmą produktów do bezprzewodowego strumieniowania muzyki – streamingu. iEAST AudioCast M5, iEAST Soundstream M20 oraz Pro M30 to najnowsze produkty tej marki, które mają nadzieję konkurować z produktami takich marek jak Google (m.in. Chromecast Audio).

 

Wprowadzenie

Bezprzewodowy system audio iEAST pozwala użytkownikom przesyłać strumieniowo muzykę do systemów HiFi ze swoich ulubionych urządzeń, takich jak telefon, tablet z systemem Android, iPhone, iPad, Mac lub PC.

Bezprzewodowe przesyłanie danych/muzyki jest znane od dawna, ale od niedawna w tak dobrej jakości. Coraz więcej słyszymy o streamingu. Ale co to jest?

Streaming jest metodą dostarczania danych do urządzenia w formie ciągłego strumienia danych. Strumień taki umożliwia natychmiastowe oglądanie zawartości, zanim zostanie przesłany cały plik. W naszym wypadku będą to serwery muzyczne typu TIDAL, SPOTIFY, nasze domowe komputery, tablety, telefony i dyski sieciowe. Pozwoli to korzystać  z naszych zasobów w każdym miejscu w domu.

 

iEAST AudioCast M5

ieast-m5iEAST AudioCast M5 pozwoli Ci streamować bezpośrednio muzykę z Twojego smartphone, NAS (Synology, Qnap), dysków sieciowych, serwisów streamingowych, radia internetowego oraz DLNA/AirPlay/UpnP. Posiada funkcję multi-room oraz może być wykorzystywany w systemie inteligentnego domu. Produkt zapewnia przetwarzanie w trybie 24bit/192kHz.

ieast-applikacja

iEAST M5 łączy się z siecią Wi-Fi już po sekundzie, dzięki czemu możemy rozpocząć słuchanie muzyki w kinie domowym, telewizorze czy głośnikach Hi-Fi praktycznie natychmiast po podłączeniu. Wystarczy skorzystać z gniazda 3,5mm stereo jack do podłączenia AudioCast z systemem audio.

Niewysoka cena 229 zł, niewielki rozmiar i duże możliwości sprawiają, że M5 może być najlepszym rozwiązaniem dla początkujących i zaczynających przygodę ze streamingiem.

 

iEAST Soundstream M20

ieast-soundstream-m20

iEAST Soundstream M20 pozwala na słuchanie muzyki poprzez strumieniowy przekaz. Pliki mogą być odtwarzane bezpośrednio z telefonu, NAS(Synology, Qnap, itp), dysku twardego, który został udostępniony w sieci, WebRadia lub jakikolwiek inny DLNA/AirPlay/UPnP. Komunikacja odbywa się zarówno bezprzewodowo (Wi-Fi) jak i przewodowo (Gniazdo Ethernet oraz Jack Stereo 3,5mm).

Dzięki technologii WPS, M20 można już używać w sieci Wi-Fi po paru sekundach (istnieje też możliwość podłączenia przez port Ethernet RJ45). Dodatkowo wszystko jest realizowane w wysokiej jakości dźwięku. Dzięki wyjściu optycznemu oraz stereo jack 3,5mm , można go podłączyć bezpośrednio pod wzmacniacz audio i cieszyć się muzyką w jakości HD do 24bit / 192kHz.

iEAST SoundStream M20 ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości patrząc na zastosowane materiały i możliwości. Na chwilę obecną jest to ok. 240 zł, a więc niewiele więcej niż model M5 opisany powyżej.

Wyposażony w audiofilskie komponenty jak dobrze znany w świecie audio DAC ESS Sabre ES9023, M20 jest kompatybilny z szeroką gamą aplikacji do streamingu muzyki takich jak: Spotify, Tidal; iTunes, Deezer, Muzyka Google Play, Youtube. Istnieje również możliwość odtwarzania bezpośrednio przez aplikację „iEAST Play” oraz poprzez AirPlay.

To nie wszystko – SoundStream M20 podobnie jak i pozostałe produkty z iEAST, jest wyposażony jest w API, które pozwala mu sterowanie nim poprzez automatykę inteligentnego domu bądź aplikacje firm trzecich.

Funkcja Multi-Room synchronizuje produkty iEAST tak, aby muzyka była odtwarzana na każdym urządzeniu iEAST w tym samym czasie. Muzyka będzie idealnie zsynchronizowana, tak, że przechodząc do innego pokoju nie usłyszymy żadnej zmiany. Możemy stworzyć sieć gdzie w każdym pokoju będzie odtwarzana ta sama muzyka lub możemy dać się ponieść wyobraźni i stworzyć specyficzny klimat muzyczny w każdym pokoju. W tym trybie można używać do kilkudziesięciu urządzeń iEAST. Multi-room nigdy nie był taki prosty i tani!

 

IEAST Soundstream Pro M30

ieast-soundstream-pro-m30

IEAST Soundstream Pro M30 to rozwinięcie modelu M20 kosztujące nieco niecałe 600 zł. Pliki mogą być odtwarzane bezpośrednio z telefonu, NAS(Synology, Qnap, itp), dysku twardego, który został udostępniony w sieci i dodatkowo z dysku podłączonego przez wbudowane złącze USB; WebRadio lub jakikolwiek inny DLNA/AirPlay/UPnP. Komunikacja odbywa się zarówno bezprzewodowo (Wi-Fi) jak i przewodowo (gniazdo Ethernet, USB oraz Jack Stereo 3,5mm).

Dzięki wyjściu optycznemu oraz stereo jack 3,5mm , można go podłączyć bezpośrednio pod wzmacniacz audio aby cieszyć się muzyką w jakości HD do 24bit/192kHz. Dodatkowe akcesorium w postaci pilota zdalnego sterowania ułatwia nam korzystanie z M30.

Najważniejsze cechy iEAST SoundStream Pro M30

 • HiFi Sabre ES9023 z Time Domain Jitter Eliminator i technologią Hyperstream
 • Multi-room : Ta sama muzyka ze wszystkich głośników lub zupełnie inna dla każdego zestawu.
 • Wsparcie dla protokołu AirPlay / DLNA / UPNP
 • Obsługa przez smartphone, tablet, komputer, NAS i UPNP
 • Pilot do wygodniejszej obsługi urządzenia
 • Zoptymalizowany algorytm dźwięku, aby zapewnić stabilne odtwarzanie muzyki.
 • Duży wybór usług strumieniowych jak Spotify, Tidal, TTPOD, QQmusic, Douban. Wkrótce: Qobus / Deezer / Muzyka Google i wiele innych.
 • Radio internetowe: Pandora/ Tunein / iHeartRadio / Ximalaya / QingTingFM
 • Komplet wyjść/wejść: Wyjście Stereo, Optyczne, LAN, WiFi, WPIS, USB
 • Darmowa aplikacja „iEAST Play” na system Android oraz iOS
 • Złącze USB, które pozwala na podłączenie pamięci przenośnej czy dysku twardego.
 • Aktualizacja oprogramowania, która w przyszłości poszerzy możliwość M30

 

Urządzenia z serii MXX kompatybilne są również z najbardziej popularnymi systemami typu Inteligentny Dom. Tutaj należy wymienić przed wszystkim takie systemy jak Control4 oraz Fibaro.

Wkrótce na rynku pojawią się również wzmacniacze głośnikowe tego producenta z wbudowaną funkcjonalnością opisanych urządzeń. Będą to modele typowo instalacyjne jak również takie, które możemy spokojnie postawić w swoim salonie.

Produkty iEAST dostępne są do testów i zakupu w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.