Home / Aktualności / ID-COOLING IS-47K – niskoprofilowe chłodzenie z TDP 130W

ID-COOLING IS-47K – niskoprofilowe chłodzenie z TDP 130W

Rynek bardzo kompaktowych kompaktowych komputerów w tym tych trafiających w okolice naszego telewizora (głównie konstrukcje ITX) choć nie najbardziej popularny, jest niemniej warty uwagi. Właśnie dla tego segmentu firma ID-COOLING przygotowała dzisiaj niskoprofilowy cooler IS-47K, mierzący zaledwie 47 mm wysokości całkowitej (stąd 47 w nazwie), wyposażony w 6 miedzianych ciepłowodów, miedzianą podstawę i wentylator 92 wentylator PWM. Wentylator jak zapewnia producent, zaoferować ma wysoką prędkość obrotową a co za tym idzie znaczny przepływ powietrza (jednak bez konkretnych wartości), niski poziom hałasu a do tego kontrolę obrotów.

IS-47K jest specjalnie zaprojektowany do wysokowydajnych małych obudów z procesorami o TDP do 130 W. Rozwiązanie termiczne zostało osiągnięte dzięki wykorzystaniu kilku kluczowych elementów konstrukcyjnych: podstawy i ciepłowodów z czystej miedzi, wysokiej jakości aluminiowych żeberek radiatora, wentylatorów PWM 92x922x15 mm, a ponadto wysokiej wydajności pasty termicznej ID- TG25 o przewodności cieplnej 10,5 W / mK.

Jak można by tego oczekiwać, cooler jest kompatybilny z gniazdami procesorów Intel LGA1200 / 1150/1151/1155/1156 i AMD AM4. Na chwilę obecną nie mogliśmy znaleźć tego chłodzenia w polskich sklepach. Jeśli chodzi o sklepy europejskich sprzedawców, opisane tu chłodzenie można będzie nabyć w cenie ok. 40 euro.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.