Home / Aktualności / ID-Cooling IS-30 – wydajne i kompaktowe chłodzenie procesorów z TDP do 100W

ID-Cooling IS-30 – wydajne i kompaktowe chłodzenie procesorów z TDP do 100W

Jedna z mniej znanych na polskim rynku firm Cooling-ID pokazało swoje najnowsze chłodzenie powietrzem IS-30 dedykowane tam gdzie miejsce w obudowie jest mocno ograniczone. IS-30 to niskoprofilowe chłodzenie tej firmy (30 mm wzdłuż płaszczyzny Z), która obsługuje chłodzenie procesora do 100 W. Oznacza to, że ​​nawet 8-rdzeniowe AMD Ryzen 2000 mogą być chłodzone przez ten właśnie cooler.

Bezpośredni kontakt oraz cztery miedziane ciepłowody zapewniają odprowadzanie ciepła z procesora do aluminiowego bloku coolera, a następnie wydalają je za pomocą 92 mm wentylatora PWM obracającego się z prędkością 800 ~ 3600 obr./min i zapewniającego do 40 CFM jeśli chodzi o przepływ powietrza . Maksymalny poziom hałasu jaki przy tym generuje to 35,8 dB (A), co z pewnością jest akceptowalnym kompromisem. Cooler ID-Cooling IS-30 waży jedynie 310 gramów, co nie powinno obciążać systemu zbyt mocno jeśli ma być zamontowany w pionie.

Na chwilę nie ma informacji dotyczących dostępności rynkowej ani ceny opisywanego tu chłodzenia.

Źródło: ID-Cooling

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.