Home / Aktualności / Icy Dock MB839SP-B – dodatkowy dysk SSD przez złącze PCIe

Icy Dock MB839SP-B – dodatkowy dysk SSD przez złącze PCIe

Icy Dock wydaje się nie zwalniać tempa z premierami swoich produktów, czego dowodem jest kolejne ciekawe urządzenie w postaci kieszeni na dysk, ale w nieco innym wydaniu. MB839SP-B to bowiem kieszeń na napędy HDD i SSD 2,5″, która wykorzystuje interfejs PCIe. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkową przestrzeń do wymiany dysków na gorąco (tzw. hot swap który jest stosowany m.in. w serwerach), nawet jeśli komputer nie posiada złącza SATA.

Kieszeń Icy Dock MB839SP-B jest przeznaczona na dyski twarde lub SSD 2,5″ o wysokości od 7 mm do 9,5 mm i wykorzystuje interfejs PCIe 2.0/3.0 (x1) a także jest ona kompatybilna z gniazdami PCIe x4, x8 i x16. Urządzenie stwarza dodatkową zatokę hot swap, czyli do wymiany na gorąco bez potrzeby wyłączania naszego komputera. Funkcja ta pozwala wyjmować i wkładać dyski bez potrzeby dodatkowej instalacji, znacznie skracając czas ich wymiany.

Jak zapewnia producent, jego produkt to wytrzymała, w pełni metalowa taca i wspornik montażowy mające zapewnić długą żywotność produktu oraz pomagają rozpraszać ciepło. Wbudowany mechanizm antywibracyjny redukuje hałas (typowy dla dysków twardych HDD) i chroni przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Kieszeń na dysk MB839SP-B została wyposażona w diodę LED, która informuje o stanie zasilania i pracy dysku. Wykorzystanie interfejsu PCIe 2.0 pozwala zasilać i transferować dane w tej samej lokalizacji, co znacznie zmniejsza bałagan w okablowaniu komputera. Na chwilę obecną nie znamy cen opisywanej tu kieszeni.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.