Home / Aktualności / iBuyPower Steam Machines

iBuyPower Steam Machines

iBuyPower Steam Mashine

iBuyPower Steam Machines choć brzmi to nieco jak spamerski komentarz, to za tą nazwą kryje się firma która stworzyła nieco tańszy system bazujący na Steam Machines firmy Valve.

Jak wspominaliśmy kilka miesięcy temu konsola w wersji beta ma zostać rozesłana do 300 testerów. Jednak jak się dowiedzieliśmy Steam Machines nie ma być bezpośrednio wytwarzana przez Valve lecz przez niezależnych producentó jak wspomniany iBuyPower.

Firma ta zapowiedziała dwie wersje swoich konsol o nazwach kodowych Gordon oraz Freeman (czyż nie brzmi to znajomo?). Obie z nich będą posiadały logo oraz obudowę według specyfikacji a także działały pod kontrolą systemu operacyjnego SteamOS. Identyczne pod względem użytych komponentów konsole na razie mają się różnić innym podświetlaniem centralnej części konsoli, któe można dowolnie kontrolować.

Już z dostępnych zdjęć widać, że Steam Machines będzie posiadała wygląd czysto konsolowy a dokładnie taki jak już widzieliśmy wcześniej z fałszywych zdjęć PlayStation 4. Konsole produkowane przez iBuyPower mają być w stanie obsłużyć gry w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę.

 Nadal jako prototyp Stea Machines iBuyPower mają posiadać procesor AMD (prawdopodobnie APU), kartę graficzną Radeon R9 270 oraz 500 GB dysk twardy. Dla przypomnienia prototyp Valve miał posiadać procesory Intela oraz grafiki Nvidia (notabene to miały być jedne z wersji). Jeśli o cenę to wstępnie konsole te zostały wycenione na 499 dolarów a więc w strefie Xbox One. Nic nie wiemy czy Steam Controler znajdzie się w zestawie lecz takie są nasze przypuszczenia. Przynajmniej jeden musi się przecież znaleźć w zestawie.

Konsola Steam Machines według dostępnych informacji ma pojawić się już na targach CES 2014 na początku przyszłego roku. Bardzo prawdopodobne, że oprócz iBuyPower także i inni producenci zaprezentują swoje propozycje bazującym na pomyśle Valve.