Home / Aktualności / IBOX COLORADO 888w – ekonomiczna i modna obudowa midi tower

IBOX COLORADO 888w – ekonomiczna i modna obudowa midi tower

3. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania

Aby jeszcze dokładniej przedstawić Wam, nasi Drodzy Czytelnicy możliwości obudowy IBOX COLORADO 888w zbudowaliśmy w tym celu zestaw oparty o płytę główną GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5, której recenzja także znajduje się na łamach portalu Tech Dice.

IBOX COLORADO 888w 010

W skład platformy testowej wchodził także zasilacz firmy IBOX – model CUBE MAX 500W – którego cena to około 85 zł.

IBOX COLORADO 888w 011

My na potrzeby niniejszego testu nie wykorzystywaliśmy zestawu z tradycyjną kartą graficzną (użyty został układ GPU zintegrowany z procesorem), niemniej aby móc skorzystać z pełnych możliwości obudowy IBOX COLORADO 888w wystarczy dysk HDD lub SSD przenieść o dwa „piętra” wyżej do specjalnej przygotowanej przez producenta na ten cel zatoki, a pozostałe tego typu urządzenia umieszczać poczynając od dolnych zatok im dedykowanych.

IBOX COLORADO 888w 012

Poniżej prezentujemy galerię z dodatkowymi zdjęciami ww. obudowy oraz znajdujących się w jej wnętrzu komponentów (także podczas pracy).

Jak już wspominaliśmy we wstępie do niniejszego artykułu model COLORADO 888w na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie, niż na zdjęciach. Ponadto jak na ekonomiczną konstrukcję jej sztywność jest w zupełności wystarczająca do komfortowej, codziennej pracy. Pomimo wykorzystania stosunkowo głośnego dysku WD z serii Black o pojemności 640 GB (seria AALS) nie uświadczylśmy niepokojących wstrząsów czy drgań przenoszonych na obudowę podczas jego pracy.

Przyciski Power oraz Reset działały prawidłowo, nie zacinały się, a podczas ich wciskania usłyszymy charakterystyczny klik, który nie jest głośny czy nieprzyjemny dla uszu.

O ile na bocznej i tylnej ściance firma IBOX przewidziała możliwość instalacji dodatkowych wentylatorów, to niestety w jej frontowej części nie mamy takiej możliwości. To na szczęście jedna z nielicznych wad tej konstrukcji.


1. Wprowadzenie

2. Opis zewnętrzny
3. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
4. Zakończenie

3. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania Aby jeszcze dokładniej przedstawić Wam, nasi Drodzy Czytelnicy możliwości obudowy IBOX COLORADO 888w zbudowaliśmy w tym celu zestaw oparty o płytę główną GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5, której recenzja także znajduje się na łamach portalu Tech Dice. W skład platformy testowej wchodził także zasilacz firmy IBOX – model CUBE MAX 500W …

Ocena końcowa

Design
Funkcjonalność
Jakość wykonania
Cena

Podsumowanie : IBOX COLORADO 888w to produkt, który cechuje modny, śnieżnobiały design, dobra jakość wykonania, umiarkowana cena, a przede wszystkim więcej mocnych, niż słabych stron.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
83

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.