Home / Aktualności / HYUNDAI Kona – kontrowersyjna nazwa dla nowego crossovera z Korei Płd.

HYUNDAI Kona – kontrowersyjna nazwa dla nowego crossovera z Korei Płd.

Hyundai wprowadzi jesienią tego roku na polski rynek swojego najnowszego crossovera o dość kontrowersyjnej nazwie Kona. Na naszym, polskim rynku nazwa Hyundai Kona brzmi tak, jakby miała oznaczać upadek tej znanej, południowokoreańskiej marki, zaś jak tłumaczą Koreańczycy została ona zaczerpnięta od hawajskiego dystryktu.

Ten długo wyczekiwany model w ofercie Hyundaia swoim wyglądem mocno przypomina obecnego już w sprzedaży od kilku lat Citroena C4 Cactus oraz debiutującego właśnie Citroena C3 Aircross (zdjęcia obu modeli prezentujemy w dalszej części newsa). Hyundai Kona to mierzący 417 cm długości miejski crossower (choć sam producent reklamuje go jako SUV), którego szerokość i wysokość to odpowiednio 180 i 155 cm.

Takie wymiary pozwoliły na wygospodarowanie bagażnika o pojemności 361 litrów (po złożeniu tylnych oparć i wypełnieniu przestrzeni po dach otrzymamy 1143 litrów przestrzeni ładunkowej). Na rynek trafi zarówno wersja z napędem tylko na przednią oś, jak i wersja 4×4. Ta pierwsza występować będzie w parze z belką skrętną w tylnym zawieszeniu, podczas gdy modele z napędem na wszystkie koła będą dysponowały tylnym, wielowahaczowym zawieszeniem.

Paleta jednostek napędowych składać się ma z czterech silników o pojemności od 1,0 do 1,6 litra i mocach od 115 do 177 KM.

Gama jednostek napędowych modelu Hyundai Kona:

  • 1,0 T-GDI 120KM (Pb)
  • 1,6 T-GDI 177 KM (Pb)
  • 1,6 D 115 KM (ON)
  • 1,6 D 136 KM (ON)

HYUNDAI KONA 01

HYUNDAI KONA 02

HYUNDAI KONA 03

 

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.