Home / Aktualności / Hyundai Blue Link – odbezpiecz samochód swoim smartwatchem

Hyundai Blue Link – odbezpiecz samochód swoim smartwatchem

Hyundai Blue Link Smartwatch App

Hyundai Blue Link to świeżo opublikowana aplikacja na smartwatche, którą można pobrać z Andrid Play Store i za pomoca której można zrobić niemalże wszystko co tradycyjnymi kluczykami samochodowymi. Funkcja ta została zaprezentowana na tegorocznych CES 2015, a teraz nastąpiła dalsza faza jej wdrażania.

Choć to poniekąd niepokojące, za pomoca Blue Link można uruchomić wyłączyć silnik z odległości, zabezpieczyć / odbezpieczyć drzwi auta czy użyć klalsonu czy świateł pojazdu.

Praktycznie każdy smartwatch wykorzystujący Android Wear będzie w stanie przy użyciu aplikacji Hyundaia odnaleźć auto swojego właściciela, a w razie awarii, wezwać pomoc drogową czy wsparcie Blue Link.

Co prawda opisane powyżej funkcje można już teraz wykorzystać przy użycie tej aplikacji na smartfonie, lecz możliwości  używania inteligentnych zegarków do tego celu, sa poniekąd bardziej praktyczne i łatwiejsze do wykonania. Wydając komendę zegarkowi na ręce, można wspomniane funkcje uruchomić głosem w mgnieniu oka.

Aplikacja Bleu Link na smartwatche powinna działać z prawie każdym autem marki Hyundai, w tym auta wyprodukowane od 2013 roku czy nawet niektóre z 2012.

Hyundai Blue Link 01

Źródło: Hyundai