Home / Aktualności / Hydrogon D120 ARGB – wydajny i cichy cooler od SilverStone

Hydrogon D120 ARGB – wydajny i cichy cooler od SilverStone

Drugim ciekawym coolerem dla fanów chłodzenia powietrzem jest SilverStone Hydrogon D120 ARGB – dwuwieżowy układ chłodzenia wykonany z aluminium. Chłodnica coolera jest wyposażona w podwójny radiator typu „D” z cienkimi stosami żeberek, które przyczyniają się do ogólnej głębokości chłodzenia wynoszącej zaledwie 112 mm z obydwoma wentylatorami na miejscu (porównywalne do chłodnicy z pojedynczym stosem żeberek z wentylatorami typu push-pull układ). Analizując dalej budowę tego chłodzenia należy wspomnieć,  że dwa stosy żeberek są nacięte sześcioma niklowanymi miedzianymi rurkami cieplnymi o grubości 6 mm, które mają pośredni kontakt z procesorem na lustrzanej, niklowanej miedzianej podstawie. Z kolei zastosowane ciepłowody są wygięte w górę (zdjęcia poniżej) w celu zwolnienia miejsce wokół obszaru pamięci.

W zestawie dołączanym do coolera SilverStone Hydrogon D120 ARGB znajduje się para 120 mm wentylatorów z 9-łopatkami każdy oferującymi podświetlenie ARGB. Każdy wentylator ma też 4-pinowe złącze PWM i 3-pinowy kabel przeznaczony dla oświetlenia ARGB. Wentylatory wyposażone są w łożyska hydrauliczne. Wentylatory Hydrogon D120 ARGB obracają się z maksymalną prędkością 1850 obr./min, oraz 56,23 CFM zapewnianym przez pojedynczy wentylator. Jak podaje producent, takie osiągi nie powinny przełożyć się na zwiększony poziom hałasu, deklarując że wspomniany cooler generuje jedynie 30,5 dBA.

Wśród obsługiwanych typów gniazd procesora są AM4, LGA115x, LGA1200 i LGA2066. Wymiary Hydrogon D120 ARGB to  125 mm (szer.) x 153 mm (wys.) x 112 mm (głęb.) a waga 885 g (łącznie z wentylatorami). Na chwilę obecną nie znamy cen tego chłodzenia.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.