Home / Aktualności / Hydro PTM+ 850W – nowy zasilacz FSP chłodzony cieczą

Hydro PTM+ 850W – nowy zasilacz FSP chłodzony cieczą

Jeden z producentów obudów i zasilaczy FSP, poinformował właśnie o wprowadzeniu drugiego już zasilacza chłodzonego wodą Hydro PTM+ 850W. Dzięki sukcesowi Hydro PTM + 1200W, Hydro PTM + 850W producent ten daje entuzjastom gier możliwość uwolnienia pełnej wydajności komputera, pozostając jednocześnie chłodnym i cichym zasilaczem. Podczas normalnego korzystania z komputera, oglądania filmów i lekkich gier, zasilacz FSP pozostaje całkowicie cichy, ponieważ chłodzony jest pasywnie (do 425W).

Korzystanie ze zintegrowanego systemu chłodzenia wodnego Bitspower, pozwala Hydro PTM + 850W na dostarczanie do 1000W mocy kiedy system tego wymaga. We wszystkich innych okolicznościach, inteligentny wentylator pozostanie cichy nie tracąc na swojej wydajności. Unikalne rozwiązanie chłodzenia oraz zaawansowana konstrukcja (przy użyciu moduły DC-DC) pozwalają uzyskać najlepszą sprawność na poziomie 92%. Z kolei zastosowanie złączy G1 / 4 “/ 12 mm jest idealnym rozwiązaniem dla miękkich węży i twardych rurek. Można zatem chyba powiedzieć, że jest to prawdopodobnie najlepszy wybór dla CASEMODDERÓW, którzy chcą uzyskać idealny efekt wizualnej integracji systemu i zasilacza oraz pełnej funkcjonalności i wydajności.

Nie bez znaczenia jest fakt, że zasilacz Hydro PTM+ 850W jest produkowany z komponentów najwyższej jakości. Zastosowano w nim bowiem 100% japońskie kondensatory elektrolitowe, które gwarantują stabilną moc i okres bezawaryjnej pracy. Projekt bazuje na pojedynczej linii 12V z modułem DC-DC, który zapewnia optymalną wydajność i stabilne napięcia. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie sprawności na poziomie 92%, certyfikację 80 PLUS® Platinum oraz zastosowanie zabezpieczeń takich jak przeciwprzepięciowe, termiczne czy przed zbyt wysokim prądem. Przy mocy 850W, z włączonym chłodzeniem wodnym, Hydro PTM + 850W jest w stanie dostarczyć do 1000W.

Hydro PTM + 850W wykorzystuje wspomniane wcześniej zaawansowane rozwiązanie chłodzenia wodnego opracowane przez Bitspower zintegrowanego z Hydro PTM + 850W. To wyjątkowe rozwiązanie skierowane do osób, które chcą uzyskać największą wydajność i najlepszy wygląd ich systemu. Zasilacz pozwala na optymalne chłodzenie niezależnie od tego czy system chłodzenia cieczą jest włączony, czy nie. Obciążenia poniżej 425W nie wymagają dodatkowego chłodzenia. Przy wartościach od 425W do 850W załącza się inteligentny wentylator o niskim poziomie hałasu w celu zoptymalizowania wydajności. Wreszcie, gdy wodny płyn chłodzący jest podłączony i aktywny, wydajność zwiększona jest do 1000W dzięki czemu Hydro PTM + 850W jest najbardziej wydajnym zasilaczem 1 kilowatowym dostępnym na rynku.

Nie od dziś jest wiadomo, że za jakość i wydajność się płaci. W przypadku FSP Hydro PTM+ 850W sporo, bowiem producent wycenił swój produkt na równowartość 399 Euro.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy też wspomnieć, że FSP będzie nagradzać swoich prawdziwych fanów w konkursie “Selfie z FSP”. Każdy, kto posiada produkt FSP może wziąć udział w konkursie i zgarnąć nagrody w postaci nowego zasilacza FSP Hydro PTM + 850W oraz kuponu STEAM. Trzy kupony STEAM o wartości 100 lub 500 dolarów oraz 50 kuponów STEAM dla pierwszych 20 oraz dla 30 losowo wybranych uczestników konkursu. Najnowsze wpisy i aktualizacje dotyczące konkursu “Selfie z FSP” dostępne na profilu Facebookowym FSP.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.