Home / Aktualności / Huawei P10 – smartfon, na który powinna uważać konkurencja

Huawei P10 – smartfon, na który powinna uważać konkurencja

ARTYKUŁ SPONSOROWANY:

Huawei P10 smartfon

Firma Huawei idzie jak burza ze swoimi premierami, a Huawei P10, najnowszy flagowy model smartfona tej firmy wydaje się to tylko potwierdzać.  Co więcej produkty tej marki nie tylko nie ustępują pod względem jakości produktom Samsunga, lidera w grupie smartfonów z Androidem, ale w sporej części przewyższają go czy to pod względem funkcji czy ceny.

Wykonany z dobrej jakości materiałów P10 pochwalić się może równie dobrą specyfikacją. Huawei P10 – 5,1 calowy smartfon z ekranem QHD (2560 x 1440 pikseli) oferuje aspekt 16:9, a jego sercem jest autorski procesor Kirin 960, wspomagany układem graficznym Mali-G71 MP8. W P10 znajdziemy również wystarczające 4GB pamięci RAM, co powinno pozwolić na szybkie działanie gier i aplikacji. W opcjach pamięci masowej z kolei można znaleźć do 256 GB pamięci, które z pewnością zaspokoi nasz apetyt na dane składowane w naszym smartfonie (podstawowa wersja to 32 GB, oczywiście z opcją rozszerzenia do 256 GB przez karty microSD). Gdy dodamy do tego najnowszy system Android 7.0, smartfon ten może być dla gratką nie tylko dla fanów tego systemu operacyjnego, ale praktycznie dla każdego łącznie z profesjonalistami.

 Huawei P10 kamera

Kolejnym niezaprzeczalnym atutem P10 jest zastosowanie ponadto dwóch kamer z tyłu (12MP każda) oraz jednej 5MP z przodu do tzw. zdjęć selfie, które powstały przy współpracy z firmą Leica, jednym z liderów w dziedzinie fotografii. Bateria o pojemności 3100 mAh również pozwala podejrzewać, że urządzenie w połączeniu z funkcjami oszczędzania energii będzie działało dosyć długo. Do tego należy dołożyć funkcję Huawei Super Charge pozwalającą szybciej naładować ten właśnie smartfon.

Tu wydaje nam się warto się na chwilę zatrzymać, dając nieco więcej światła nowym technologiom fotograficznym jakie jest w stanie dostarczyć Huawei P10. Ponieważ do całości dołożyła się legendarna już Leica, nie będzie wątpliwośći o jakość zdjęć, która powinna dorównywać tym zrobionym przez lustrzanki. Chiński producent zastosował m.in. technologię usprawniającą robienie zdjęć portretowych, ponad wspomniane dwie kamery z tyłu, które będą teraz w stanie zapewnić jeszcze lepszą jakość i większą ilość szczegółów.

Kampanię “perfekcyjnej 10” z pewnością akompaniują dwa głośniki stereo, które dodają głębi słuchanej muzyce czy oglądanym filmom, na wspomnianym dużej wielkości, idealnie nasyconym kolorami ekranie. Co więcej, szybki procesor spowoduje, że rozgrywka będzie równie intensywna co na większych, mocniejszych urządzeniach, bez utraty na jakości czy płynności. Cieszy również fakt, że w reklamujących materiałach, Huawei nie boi się zarysować, czy uszkodzić P10-tki, której z pewnością nie oszczędza kolorowa papuga. Wydaje nam się, że tego właśnie dzisiejsi użytkownicy szukają – dobrze wyposażonego, solidnego urządzenia, którego mogą używać w każdych warunkach.

Huawei z pewnością jest dumne z wielu nagród przyznanych P10 podczas tegorocznego MWC 17, co jak się można domyślać zobowiązuje, a tym samym zmobilizuje formę do dalszego usprawniania nie tylko tego, ale wszystkich nadchodzących modeli smartfonów.

Uwagi: Pomimo, że niniejszy artykuł jest sponsorowany prze firmę Huawei, wszystkie zawarte opinie są naszymi obiektywnymi. Firma Huawei nie wpływała w żaden sposób na nasze zdanie odnośnie reklamowanego produktu, wspierając nas wyłącznie na poziomie promocji na naszych łamach.

Wideo sponsorowane:

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.