Home / Telefonia mobilna / Huawei P10 – potencjalny konkurent Galaxy S8

Huawei P10 – potencjalny konkurent Galaxy S8

Huawei P10

Muszę przyznać, że zarówno Huawei jak i ZTE nie ustępują pod względem jakości produktom Samsunga, lidera w grupie smartfonów z Androidem, czego dowodem może być niniejszy Huawei P10. Wykonane z dobrych materiałów urządzenie pochwalić się może równie dobrymi podzespołami. Gdy dodamy do tego najnowszy system Android 7.0, smartfon ten może być dla fanów tego systemu operacyjnego, bardzo łakomym kąskiem.

Huawei P10 to 5,5 calowy smartfon z ekranem QHD , którego sercem jest autorski procesor Kirin 960. W przeciwieństwie do spekulowanych specyfikacji LG G6 oraz Galaxy S8, P10 ma posiadać aż 6GB pamięci RAM, co powinno pozwolić mu działać szybciej w środowisku Androida. W opcjach pamięci masowej można znaleźć aż do 256GB, które z pewnością zaspokoi nasz apetyt na dane składowane w naszym smartfonie. 

Niezaprzeczalnym atutem P10 są ponadto dwie kamery z tyłu (12MP każda) oraz jedna 5MP z przodu do tzw. zdjęć selfie. Bateria o pojemności 3100 mAh również pozwala podejrzewać, że urządzenie w połączeniu z funkcjami oszczędzania energii będzie działało dosyć długo. 

Na razie nie posiadamy informacji na temat cen ani dostępności rynkowej smartfonu Huawei P10. Z pewnością nadchodzące MWC 17 rozwieje wszelkie wątpliwości względem tego urządzenia. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.