Home / Aktualności / Huawei Nova 4 -tańsza wersja P20 Pro debiutuje w Chinach

Huawei Nova 4 -tańsza wersja P20 Pro debiutuje w Chinach

Huawei pokazał w Chinach swój najnowszy model smartfonu Nova 4, który dzięki 25-megapikselowemu aparatowi wciśniętemu w górny róg wyświetlacza, przypomina zaprezentowany niedawno przez konkurencyjnego Galaxy A8s od Samsunga.

Mając na uwadze, że jest to już druga propozycja z małym objętociowo,   umieszczonym w rogu zamiast centralnie aparatem, spodziewamy się zobaczyć coraz więcej podobnych konfiguracji 2019 r.

W przypadku Nova, 25 megapikseowy sensor nie jest najbardziej godny uwagi. Jest nim główna kamera tylna, która jest oferuje aż 48-megapikseli wraz z 16-megapikselowym ultra-szerokokątnym obiektywem f / 2,2 i czujnikiem głębokości.

Sprawne oko wychwyci podobieństwo z Huawei P20 Pro (tylna aranżacja). Na tym podobieństwa się nie kończą. Huawei zastosował bowiem Kirin 970. Jest też system operacyjny Android 9.0 (EMUI 9.0.1), 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Z różnic należy wymienić 6,4-calowy ekran LCD 2310 x 1080 pikseli czy baterię o pojemności 3 750 mAh charakteryzującą się również szybkim ładowaniem 18 W.

Huawei Nova 4 kosztować ma w Chinach równowartość niecałych 500 dolarów. To zdecyowanie mniej niż wspomniany P20, aczkolwiek w przeciwieństwie do konkurencji, nie wiemy czy trafi na europejski rynek. 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.