Home / Telefonia mobilna / Huawei Mate 9 – potężny niczym Gozilla

Huawei Mate 9 – potężny niczym Gozilla

huawei-mate-9

Huawei Mate 9, chiński smartfon segmentu premium zbliża się wielkimi krokami, a my staramy się śledzić informacje na jego temat.

Z najnowszych doniesień wynika, że Mate 9 będzie wyposażony w 6 GB pamięci RAM, a w najmocniejszym wariancie z 256 GB pamięci masowej. Poza tym smartfon będzie posiadał 5,9 calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Kirin 960 wspomagany przez układ graficzny Mali-G71 MP8 oraz duet kamer 20 i 12 MP odpowiednio z tyłu i przodu urządzenia. Brzmi nieźle, nieprawdaż?

Na okrasę producent uraczy nas czytnikiem linii papilarnych oraz najnowszym systemem operacyjnym ze stajni Google, a mianowicie Androidem 7.0.

Zakłada się, że Huawei Mate 9 nie będzie porażał wysoką ceną, która powinna oscylować w okolicach 700 dolarów za model 6GB / 256 GB (RAM / pamięć masowa), 550 dolarów za wersję z 4 GB / 128 GB oraz 480 dolarów za odmianę z 4 GB RAM i 64 GB pamięci masowej.

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, chiński flagowiec powinien zadebiutować za kilka dni. tj. 3 listopada, czy tak się stanie – czas pokaże. Może się także okazać, że zadebiutuje właśnie wtedy, ale np. na chińskim rynku. 

Niemniej jednak patrząc na specyfikację i cenę, czy zdecydowalibyście się na Mate 9, czy może czekacie na inny model tego, czy innego producenta?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.