Home / Aktualności / Huawei Mate 10 – cena oraz data premiery chińskiego phableta

Huawei Mate 10 – cena oraz data premiery chińskiego phableta

huawei-mate-10

Bez wątpienia obecne smartfonny nie tylko działają lapiej niż zeszłoroczne lecz również bardziej atrakcyjnie wyglądają. Nie inaczej będzie z Mate 10, 6,1 calowym phabletem Huawei, który jak się dowiadujemy pojawi się w cenie ok. 1000 dolarów (ok. 3600 zł) już 16 pażdziernika. Urządzenie zostanie wtedy oficjalnie zaprezentowne w Monachium.

Dla tych, którzy nie śledzili informacji związanych z tym phabletem, urządzenie ma być wyposażone w procesor Kirin 970, chojne 6 GB pamięci RAM, podwójną kamerę sygnowaną przez firmę Leica oraz baterię o pojemności 4000 mAh.

Podsumowując, Huawei Mate 10 będzie z pewnośnią jednym z najbardziej atrakcyjnych wizualnie (oraz jednym z wydajniejszych) urządzeń na rynku w tym roku. Praktycznie bezramkowy ekran z pewnością skusi sporą rzeszę kupujących, a już na pewno tych rozważających nowy telefon. Niemniej jednak nie jesteśmy pewni sugerowanej ceny i czy oscylowanie w okolicach iPhone 8 wyjdzie smartfonowi Huawei na dobre.

 

Mate 10 teaser

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.