Home / Aktualności / Huawei Honor Play 4 – sartfon z 64-bitowym procesorem Snapdragon 410

Huawei Honor Play 4 – sartfon z 64-bitowym procesorem Snapdragon 410

Huawei Honor Play 4
Huawei Honor Play 4 is czyli smartfon z 64-bitowym procesorem Qualcomm Snapdragon 410 został dziś zapowiedziany. Taktowanym zegarem 1.4GHz i posiadającym cztery rdzenie, ma być smartfonem szczególnie dostępnym cenowo. Jak bardzo, dla typowego kupującego? Na chwilę obecną nie wiadomo.

Ten 5 calowy smartfon posiada ekran o rozdzielczości 1280 x 720, 1 GB pamięci RAM, 8 GB na pliki użytkownika (z możliwością rozszerzenia) oraz 8 / 2 MP kamerę odpowiednio z tyłu i przodu urządzenia, jak również baterię o pojemności 2,000 mAh.

Wśród innych ciekawych funkcji można znaleźć zawarcie NFC czy 4G LTE.

Choć pojawienie się kolejnego smartfonu z 64 bitowym procesorem i systemem Android mija się nieco z celem, z powodu na brak wsparcia tego systemu dla 64 bit, to jednak ta sytuacja może się w najbliższej przyszłości zmienić.

 Naszym zdaniem Huawei Honor Play 4 ma szansę zaistnieć przy dobrej polityce cenowej firmy. Jeśli się tak nie stanie zostanie on najprawdopodobniej wyparty przez urządzenia Samsunga, które choć nie posiadają wspomnianych 64 bit w taniej linii smartfonów, to dla wielu bity oznaczają tylko marketingowy żargo, nie przekładający się na ich decyzję o zakupie.