Home / Aktualności / HTC Vive Focus – bezprzewodowy zestaw VR z procesorem Snapdragon 835

HTC Vive Focus – bezprzewodowy zestaw VR z procesorem Snapdragon 835

Urządzenia wirtualnej rzeczywistości pomału, aczkolwiek sukcesywnie zdobywają rynek. Dobrym tego przykładem jest HTC Vive Focus, bezprzewodowy system VR wyposażony w wysokiej rozdzielczości ekran AMOLED, który dodatkowo wspierany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 835, który jest już drugim urządzeniem tego typu tej marki.

Jak się dowiadujemy, Vive Focus bazuje na otwartej platformie Vive Wave VR, która z uwagi na optymalizację oraz otwartość ma szansę znacznie przyspieszyć ekspansję wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie HTC wyposażono w ruchomy pasek oraz aż sześcio-stopniowy system śledzenia (6DoF).

Względem wielu źródeł, HTC Vive jest pod wieloma względami lepsze od swojego konkurenta Oculus Rift. W związku z tym istnieje szansa, że zaprezentowany dziś HTC Vive Focus będzie jeszcze lepszy a tym samym przyniesie dla nieco kulejącej tajwańskiej firmy nieco zysków. Niemniej jednak nie ujawniono ceny tego urządzenia.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.