Home / Aktualności / HTC U11 – nowy, ciekawy smartfon z procesorem Snapdragon 835

HTC U11 – nowy, ciekawy smartfon z procesorem Snapdragon 835

 

HTC-U11

Kolejny dzień, kolejny smartfon. Tym razem padło na HTC, które zapowiedziało swój flagowy produkt, model U11.

To nie 5,5 calowy ekran QHD, Snapdragon 835, 4 GB RAM, 64 GB pamięci masowej, tylna 12 MP kamera UltraPixel 3 z przesłoną f/1.7 (nagrywanie 4K), przednia z 16 MP sensorem i z BSI (nagrywanie 1080p), lecz czułe na dotyk krawędzie są wyznacznikiem wyjątkowości tego smartfonu. Wszystkie wspomniane podzespoły znane są już z zaprezentowanych w zeszłym, bądź w tym roku smartfonów (m.in. z Galaxy S8).

HTC U11

Zastosowana przez HTC w U11 kamera z technologią BSI (backside illumination sensor) odmienna do typowej aranżacja sensora, pozwalająca na zwiększenie ilości wpadającego do niego światła, a tym samym polepszenie jakości zdjęć przy słabym oświetleniu. Co więcej, kamerę tą można aktywować poleceniem głosowym, dzięki czemu zdjęcia selfie będą jeszcze bardziej efektowne.

htc-u11-2

Dobre podzespoły oraz wspomniana czuła na dotyk ramka HTC U11 powodują, że nie jest to tanie urządzenie. Smartfon, który pojawi się na rynku jeszcze w maju ma kosztować od 749 euro i być dostępny w szarym, szafirowo niebieskim, czarnym, czerwonym oraz białym kolorze.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.