Home / Aktualności / HTC Grip – fitness tracker w wykonaniu Tajwańczyków

HTC Grip – fitness tracker w wykonaniu Tajwańczyków

HTC-Grip-01HTC Grip zaprezentowane niemalże na równi z HTC One M9 na MWC 2015 czyli natarcie tajwańkiej firmy na rynek fitness, wydaje się sensownym lecz nieco spóźnionym debiutem.

Niemniej jednak ma szansę przekonać jeszcze więcej osób, dla których aktywnośc fizyczna ma duże znaczenie, do pozostania z marką HTC, a być może sama firma zdecyduje się na sprzedaż Gripa razem z wkraczającym niebawem M9.

Niemniej jednak nowy fitness tracker ma posiadać mały wyświetlacz PMOLED, podobny do Nike Fuelband czy Minrosoft Band, GPS oraz baterię, która może wytrwać nawet do 3 dni jeśli wyłączymy GPS.

Na owym wyświetlaczu będzie można odczytać powiadomienia w tym wiadomości,e-maile, nieodebrane połączenia czy kalendarz jak również sterować muzyką znajdującą się na naszym smartfonie.

Nieco zaskakujący jest brak czujnika rytmu serca, tym bardziej mając na uwadze cenę HTC Grip, która wynosić ma 199 dolarów. Tracker ma oferować śledzenie kilku aktywności w tym biegu, chodu, przysiadów, skoków przy użyciu skakanki, biegu na bieżni oraz kilku innych o których firma HTC nie miała czasu w tej chwili wspomnieć. Wodo i kurzo odpornośc wliczona jest jednak w cenę.