Home / Aktualności / HTC Desire EYE – smartfon z dwoma kamerami 13MP

HTC Desire EYE – smartfon z dwoma kamerami 13MP

HTC Desire EYE
HTC Desire EYEczyli świeży niczym poranne bułeczki smartfon został właśnie zapowiedziany podczas imprezy zatytułowanej Double Exposure w Nowym Jorku. Jeśli odnosiemy się do jego specyfikacji to jest to pierwszy smartfon z tak dobrą kamerą z przodu urządzenia, że jest on idealny dla osób lubiących robić selfies (zdjęcia samym sobie).

 Ten 5,2 calowy smartfon HTC oferuje rozdzielczość 1080p co jest obecnie standardem oraz czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 oferujący częstotliwość 2,3 GHz.

Wśród pozostałej specyfikacji HTC Desire EYE znalazło się 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci rozszerzalnej, bateria o pojemności 2,400 mAh battery oraz system Android 4.4 KitKat z nakładką HTC Sense 6.

Najważniejsze natomiast są tam dwie 13Mp kamery o podobnej do siebie specyfikacji, które są jednostkami Sony (IMX214) oferujące sensor CMOS 1/3.06″, szerokokątne soczewki i wilkośc piksela na poziomie 1,12 µm.

Jak można zauważyć smartfon prezentuje ciekawy wygląd nawiązujący nieco do HTC One i dostępny będzie m.in. w kolorach białym, czarnym, srebrnym i niebieskim.

Na chwilę obecną nie znana jest jego cena, lecz wiadomo że HTC Desire EYE zacznie się pojawiać w sklepach już w tym miesiącu.

HTC Desire EYE 01