Home / Telefonia mobilna / HTC po cichu wprowadza Desire 650

HTC po cichu wprowadza Desire 650

desire-650-02Desire 650, o którym zapewne już wam jakiś czas temu nieoficjalnie wspominaliśmy, doczekało się oficjalnego debiutu w Europie, a konkretnie w Wielkiej Brytanii. Można więc chyba założyć, że smartfon ten pojawi się niebawem u naszych rodzimych operatorów.

Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy jeśli chodzi o ten model HTC to gumowa obudowa, a przynajmniej w dużej części. Niemniej jednak to po części plus, gdyż takie rozwiązanie wyeliminuje konieczność stosowania etui (po części), no i lepiej będzie chroniło nasze urządzenie w razie upadku.

Wygląd to jedno a specyfikacja drugie. Przejdźmy więc na chwilę do tego co tygrysy lubią najbardziej czyli co kryje się w środku, jeśli chodzi o technologię. Pięciocalowe urządzenie oferuje ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli (720p) a więc nie oszałamia. Nie jest to jednak smartfon z wyższej półki, więc pod tym względem nie ma się czego czepiać. Sercem Desire 650 jest także nieco wysłużony czterordzeniowy Snapdragon 400  taktowany zegarem 1,6 GHz, dodatkowo wspomagany 2 GB pamięci RAM. Do tego należy dorzucić 16GB pamięci masowej, którą oczywiście możemy rozszerzyć przez slot kart microSD. Można tu też liczyć na WiFi, GPS czy Bluetooth 4.1, a także system Android 6.o i tryb nocny, mający pozwolić naszym oczom nieco odpocząć.

13 oraz 5 MP kamery, znajdujące się odpowiednio z tyłu i przodu są jednak nadal odpowiednie, co przynajmniej w teorii powinno zagwarantować dosyć dobrą jakość zdjęć. HTC zastosowało w tym modelu wsparcie sensora BSI oraz flash LED jeśli chodzi o kamerę główną, zaś w przypadku przedniego sensora otrzymamy “tryb piękności” (beauty mode) oraz możliwość korzystania z komend głosowych do robienia zdjęć.

Na razie nie wiadomo w jakich kolorach Desire 650 trafi do Polski (Wielka Brytania otrzymała ciemny niebieski oraz jasną limonkę. Wiadomo, że smartfon powinien pojawić się w przewidywanej cenie ok. 199 euro.

desire-650 desire-650-03

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.