Home / Aktualności / HP Stream 7 oraz HP Stream 8 – ciekawa seria laptopów i tabletów Hawlet Packard

HP Stream 7 oraz HP Stream 8 – ciekawa seria laptopów i tabletów Hawlet Packard

HP Stream 7 oraz HP Stream 8
HP Stream 7 oraz HP Stream 8 to nowa i ciekawa seria laptopów i komputerów zapowiedziana właśnie przez firmę Hawlet Packard. Zachętą do ich zakupu ma być to, że posiadają system Windows 8, lecz że ich cena ma być atrakcyjna i zaczynać się już od niespełna 100 dolarów.

Mająca mieć premierę tuż przed okresem świątecznym nowa seria laptopów HP, zawierać ma dwie wersje Stream 7 oraz Stream 8 w której znajdą się dwa laptopy i dwa tablety.

Jeśli chodzi o laptopy to wyposażone one mają być w procesory Intel Celeron processor, 32 GB pamięci masowej, oraz ekran o przekątnej 11,6 lub 13,3 cala (ekrany HD) jak również system Windows 8.1. Wiadomo, że 13,3 calowy model ma kosztować 230 dolarów, zaś cenę mniejszego nie podano do wiadomośći. Można zakładać, że wyniesie ona około 200 dolarów przy tej samej konfiguracji.

Tablety HP Stream 7 oraz HP Stream 8 z kolei mają posiadać odpowiednio 7 i 8 calowe ekrany, czterordzeniow procesory Intela, system Windows 8.1 oraz roczna subskrypcję na pakiet Office 365 oraz oprogramowanie do edycji muzyki i zdjęć. Więcej danych odnośnie specyfikacji firma HP na chwilę obecną nie ujawniła.

Wiadomo jednak iż 7 calowy tablet kosztowć ma 99 dolarów, podczas gdy 8 calowy 149. Pojawić na rynku mają się już w listopadzie.