Home / Aktualności / HP Slate 8 Pro Business – tablet dla firm już w sprzedażny

HP Slate 8 Pro Business – tablet dla firm już w sprzedażny

Zapewne zastanawiacie się nad powodem sprzedaży tabletu HP Slate 8 Pro Business, skoro firma ta ma tak niefortunną przeszłość związaną z tymi urządzeniami.

HP Slate 8 Pro Business – nowy stary tablet

HP Slate 8 Pro Business Tablet

HP Slate 8 Pro Business Tablet – stary czy nowy tablet. Ciężko powiedzieć.


HP najwidoczniej widzi rosnące trendy i statystyki sprzedaży tabletów, które w niektórych rynkach wypierają komputery stacjonarne i laptopy. Nie posiadając tak złej sytuacji finansowej jak Sony sprzedające części swoje firmy aby zmniejszyć zadłużenie, HP ma jeszcze szansę na zdobycie niszowego rynku jakim z pewnością są firmy.

Co jednak zastanawiające to to, iż HP nie wydaje się wyciągać żadnych wniosków ze swojej porażki w przeszłości wypuszczając tablet HP Slate 8 Pro Business, który notabene jest nieznacznie poprawioną wersją tabletu sprzed roku dostępną dla typowego użytkownika. HP Slate 8 Pro 7650, który był jeszcze tydzień temu na testach w FCC teraz pojawił się w sprzedaży. 

Posiadający 8 calowy ekran o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli, cztero rdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 4 ARM Cortex-A15, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci masowej rozszerzalnej poprzez micro SD nie jest złą specyfikacją. Dołożyć do niej należy system Android 4.4 KitKat, micro HDMI, micro USB czy 8 MP kamerę z tyłu oraz 720p kamerkę z przodu i mamy prawie idealny tablet. Prawie.

Pytanie gdzie zawodzi HP, a gdzie konkurencja oferująca podobną specyfikację odnosi sukcesy popularności. Jedną z możliwości jest jakość wykonania, podczas gdy drugą system interfejsu użytkownika. Jak się zwykło mówić – „Diabeł tkwi w szczegółach”.

Gdy uda nam się zdobyć nowy tablet HP Slate 8 Pro Business, poinformujemy was czy minimalne zmiany okazały się na tyle wystarczające, że istnieje szansa na minimalny chociaż sukces tego tabletu firmy HP. NA razie tablet ten jest dostępny na stronie HP w dziale dla firm w cenie 350 dolarów. Ktoś chętny?

Źródło: HP