Home / Aktualności / HP Pro X2 612 konkurent Surface Pro 3?

HP Pro X2 612 konkurent Surface Pro 3?

HP Pro x612 01HP Pro X2 612 czyli bezpośredni konkurent obecnego flagowego produktu jaki jest Micrsoft Surface Pro 3 ma według zapewnień pojawić się w przeciągu kolejnych dwóch miesięcy.

Ta hybryda laptopu i tabletu ma działać pod kontrolą systemu Windows 8.1 jak również oferować podświetlaną i odłączaną klawiaturę działającą także jako stacja dokująca i rozszerzająca czas pracy poprzez wbudowanie w nią baterii.

Jeśli producent zdecyduje się na dotykowy ekran 1366 x 768 pikseli, w który jak na razie ma być HP Pro X2 612 wyposażony, raczej wątpimy na “bezpośrednie” współzawodnictwo z Surface Pro 3.

Patrząc na procesory jakie znajdą się w tej hybrydzie w postaci maksymalnie Inteli Core i5, można podejrzewać wystarczającą lecz nie oszałamiającą wydajność.

Należy jednak wspomnieć iż procesory te w tym zastosowaniu powinny wystarczyć większości użytkowników gdyż i tak większość z nas posiada tablety z 2 rdzeniowymi procesorami.

Poza wspomnianą specyfikacją HP Pro X2 612 ma być wyposażony w 4 GB pamięci RAM oraz oferować odświeżony wygląd, dający uczucie pracy na ultrabooku gdy podłączymy wspomnianą stację dokującą.

Na chwilę obecną tajemnicą pozostaje data premiery oraz cena tego urządzenia.