Home / Aktualności / HP OMEN – nowy laptop dla graczy, bynajmniej tych nie przesądnych

HP OMEN – nowy laptop dla graczy, bynajmniej tych nie przesądnych

HP Omen
HP OMEN czyli nowy laptop dla graczy został dziś właśnie zapowiedziany. Wyposażone w co najmniej adekwatne do potrzeb grających podzespoły, oferuje także odpowiedną do nazwy stylistykę, w tym czerwone podświetlanie LED.

Jaką moc zapewni zatem OMEN? Ano nie najgorszą, patrząc na czterordzeniowe procesory z rodziny Intel Core i7 czy grafikę NVIDIA GeForce GTX 860M. Całość będzie można podziwiać na 15,6 calowym ekranie o rozdzielczości 1080p, który dodatkowo oferuje wsparcie dla dotyku.

Poza nimi HP umieściło “pod maską” 8 (lub opcjonalnie 16) GB szybkiej pamięci DDR3, zaś karta graficzna może posiadać 2 lub 4 GB DDR5. Jeśli zaś chodzi o pamięć masową, to w HP OMEN standardem będzie 128 GB dysk SSD, który jeśli okaże się za mały będzie można zmienić na 256 lub 512 GB model przy zakupie.

Mając na uwadze granie, HP postarało się aby odpowiednio “wyżyłowane” podzespoły, były efektywnie chłodzone. Do tego celu zastosowano bowiem dwa wysokowydajne wentylatory zasysające zimne powietrze od dołu i wypuszczające gorące z tyłu laptopa.

Wyróżniającą cachą leptopa OMEN jest m.in. jego grybość wynosząca niecałe 20 mm, a część elementów wykonana jest z anodyzowanego aluminium.

Wśród oferowanych połączeń w tym urządzeniu znaleźć można HDMI, mini DisplayPort, 4 porty USB 3.0 oraz przejściówkę z gniazdem Ethernet (konieczną z uwagi na grubość laptopa).

Gracze z pewnością docenią dobrze zaprojektowaną i wykonaną klawiaturę, która zapewni komfort grania przez długie godziny. Producent zatroszczył się także o dodanie sześciu programowalnych klawiszy oraz zastosowanie 7 podświetlanych stref, dzięki którym szybko znajdziemy odpowiednią grupę pomocną przy elektronicznych rozgrywkach.

HP OMEN dostępny jest na razie tylko w USA a jego ceny zaczynają się od niespełna 1500 dolarów i uwzględniają konfigurację w postaci karty NVIDIA GTX860M z 2GB GDDR5, czterodzeniowego procesora Intel Core i7 , 8GB pamięci DDR3 oraz 128GB dysku SSD. Kolejne 100 dolarów zamieni nasz dysk na 256  GB model z PCIe, zaś kolejne 100 dołoży nam do tego 4GB GDDR5.