Home / Aktualności / HP Chromebox – nowy Chromebook od HP

HP Chromebox – nowy Chromebook od HP

hp chromebox
HP Chromebox jak już sama nazwa wskazuje to mini komputer działający pod kontrolą systemu ChromeOS. HP jest stosunkowo nowym graczem w tej dziedzinie urządzeń z tym systemem operacyjnym lecz z pewnością nie zamierza odpuścić konkurencji pod jakimkolwiek względem.

Co więc znajdziemy pod względem specyfikacji w HP Chromebox, pewnie spytacie. W środku siedzieć będą najnowsze procesory Intel Celeron w dokładnie dwurdzeniowe procesory  Intel Celeron 2955U taktowane zegarem 1.4 GHz, wspomagane przez 2 GB pamięci RAM i dopełnione przez 16 GB dysk SSD w formacie M.2.

Wśród dostępnych połączeń oferowanych przez ChromeBox znajdą się sieć przewodowa 10/100 Mbps, wi-fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, czytnik kart SDXC, HDMI oraz DisplayPort i cztery porty USB 3.0. Gniazdo słuchawek czy mikrofonu jest również dostępne.

HP Chromebox będzie dostępny w cenie 179 dolarów za wspomnianą powyżej konfigurację. Jeśli jest ona dla nas nie wystarczająca za dodatkowe 20 dolarów dokupić będziemy mogli 2x więcej pamięci Ram.

Jeśli jednak i to dla nas za mało to za jedyne 629 dolarów nasz Chromebox może posiadać procesor Intel Core i7-4600U z rodziny Haswell, układ graficzny Intel HD 440, 4GB RAM czy 16 GB pamięci masowej. Pozostaje jednak pytanie po co, skoro i tak w gry raczej na tym nie pogramy a poczciwy Celeron powinien być wystarczająco mocny jak na tego typu maszynę.