Home / Aktualności / Horizon: Zero Dawn pojawi się jednak na PC najprawdopodobniej jeszcze w tym roku

Horizon: Zero Dawn pojawi się jednak na PC najprawdopodobniej jeszcze w tym roku

Coraz to więcej źródeł wydaje się potwierdzać, że Horizon: Zero Dawn nie będzie już dostępny wyłącznie na PlayStation 4, oraz że gra trafi na PC jeszcze w tym roku. Trzy anonimowe źródła znane z planów Sony powiedziały Kotaku, że post-apokaliptyczny, otwarty świat pojawi się na komputerach stacjonarnych, a dokładnie tych z systemem Windows 10. Jeśli to prawda, może to oznaczać, że firma myśli o uruchomieniu gier na platformach innych niż PlayStation.

Horizon: Zero Dawn, opracowany przez Sony Guerilla Games, został wydany w lutym 2017 r. Jeśli jednak zostanie wydany na PC, będzie to pierwsza gra studia na platformie innej niż PlayStation od czasu zakupu przez Sony w 2005 r.

Jak się można domyślać, wydanie gry Horizon: Zero Dawn na PC to większa sprawa dla Sony, ponieważ każda gra konsolowa, którą sfinansowała i opracowała, była dostępna wyłącznie na jej platformie od czasu premiery oryginalnej PlayStation w 1994 roku. Wyjątki PlayStation 4, takie jak God of War i Spider-Man, odegrały istotną rolę, pomagając osiągnąć kamień milowy jako druga najlepiej sprzedająca się domowa konsola do gier wszechczasów, wyprzedzając oryginalną PlayStation i Nintendo Wii, ale wciąż za PlayStation 2.

Nie jest jasne, czy dodatki do wersji Horizon: Zero Dawn na PC się również pojawią, ale Guerilla Games prawdopodobnie skorzysta z premiery na znacznie wydajniejszej niż konsolowa platformie, aby zastosować pewne ulepszenia techniczne. PlayStation 4 oferuje rozgrywkę do 30 klatek na sekundę, więc wersja na PC prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej oszałamiająca wizualnie.

Pozostaje jedno pytanie, czy Sony planuje wydać na PC więcej ekskluzywnych konsol, w tym obecne gry PlayStation 4 i nadchodzące tytuły PlayStation 5. Microsoft wypuszcza wszystkie gry Xbox One na PC, więc niebawem może okazać się, czy Sony pójdzie w ich ślady czy nie.

Horizon: Zero Dawn jako pierwszy tytuł PlayStation 4 dostępny także na PC, to świetny wybór, na który zdecydowało się Sony (jeśli potwierdzą się przypuszczenia). Oprócz wspaniałej grafiki, która będzie wyglądać jeszcze lepiej na PC, gra oferuje ekscytującą mechanikę walki i ogromny otwarty śiat. Gracze wcielają się w Aloya, młodego myśliwego żyjącego w epoce, która ma miejsce tysiące lat po upadku współczesnej cywilizacji.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.