Home / Konsole / HORI Tactical Assault Commander 4 – klawiatura i mysz dla PS4

HORI Tactical Assault Commander 4 – klawiatura i mysz dla PS4

HORI Tactical Assault Commander 4 HORI Tactical Assault Commander 4 czyli klawiatura i mysz  dla PlayStation 4, to najnowsze kombo mające ułątwić granie posiadaczom konsol Sony i które ma być dostępne już wkrótce. Dostępnośc tych dwóch produktów zerwie z ekskluzywnością peryferiów dla konsol, tym samym nieznaczna przewaga konsoli Xbox One pęknie jak bańka mydlana.

Jakich korzyści i gdzie powinniśmy oczekiwać po zakupie tej klawiatury i myszki? Jak podaje jej producent powinniśy być w stanie uzyskać przewagę w grach FPS i innych shooterach w tym w Destiny.

Klawiatura i mysz HORI Tactical Assault Commander 4 to może nie najatrakcyjniej, lecz jak najbardziej praktycznie wycięte klawisze, które symulują klawisze WSAD na typowych klawiaturach PC, a mysz wygląda jak typowa mysz dla graczy. Klawiatura posiada także część dotykową.

Co więcej klawisze w obu przypadkach mogą być przeprogramowane dla lepszego odzwierciedlenia preferencji danego gracza. Mysz podłączana jest do klawiatury a ona sama do konsoli, stanowiąc tym samym niedłączną całość ekosystemu konsoli.

Nie jest to bynajmniej przypadłość zestawu HORI Tactical Assault Commander 4, że całość wymaga kawałka biurka lub innej płąskiej powierzchni, lecz jak najbardziej logiczne używanie klawiatury i myszy, o czym dobrze wiedzą posiadacze pecetów.

Należy także wspomnieć, że pojawienie się klawiatur i myszy w konsolach, może nie jest do końca niczym nowym, lecz w osatnimi czasy utarło się przekonanie, że konsole to pady, a pecety to klawiatury i myszki.

Jednak czasy się zmieniają, tym samym same gry oraz metody ich kontroli jeśli można to tak nazwać. Jednak gry, w tym wspomniane shootery FPS, wymagają bardziej precyzyjnych narzędzi, jakimi nie do końca są analogowe gałki kontrolerów. Z tego również powodu część graczy używa funkcji auto-celowania aby sobie to jakoś ułatwić.

Nie należy pomimo wszystko doszukiwać się zmierzchu tradycyjnych metod grania w gry, gdyż wykorzystanie samych kontrolerów w niektórych grach stworzyło przepaść, którą teraz HORI Tactical Assault Commander 4 i inne podobne peryferia będą w stanie zapełnić.

Jesteśmy pomimi wszystko ciekawi reakcji samych graczy, w tymtych zajmujących się profesjonalnie, oraz czy będziemy w stanie zauważyć różnice w grze z wykorzystaniem klawiatur i myszy na konsolach podczas sieciowych potyczek. Czas pokaże.

Tactical Assault Commander 4 ma być dostępne już 9 pażdzienika w cenie ok. 500 zł, dużo, mało, w zależności od tego czy potrebujecie takiego gadżetu do grania czy nie.