Home / Aktualności / Hori Onyx – gdy lubisz kontroler Xboxa a posiadasz PS4

Hori Onyx – gdy lubisz kontroler Xboxa a posiadasz PS4

Nie jesteśmy pewni czy to z uwagi na słabnącą sprzedaż konsol PS4, czy z innego powodu, Sony umożliwiło w końcu użycie kontrolerów innych niż przez siebie wyprodukowane. Jednym z pierwszych jest Hori Onyx – bezprzewodowy pad przypominający kształtem kontroler Xboxa, jednak z przyciskami z PS4.

Japońska firma, która wyprodukowała wspomnianego pada zajmuje się jeszcze tworzeniem innych peryferii dla PS4, w tym klawiatur i myszek dla tej konsoli. Choć na razie wsparcie ich w środowisku konsol Sony jest dosyć ograniczone, być może jest to początek zmian jakie zamierza wprowadzić Sony. Z najnowszych informacji wynika, że z szeregów tej firmy wkrótce odejdzie jej CEO. Co to może oznaczać, na razie nie wiadomo.

Mimo, że większość doznań pochodzących od osób używających kontrolera Hori Onyx jest pozytywna, jest kilka rzeczy, które mogą niektórych od niego odstraszyć a mianowicie  brak gniazda słuchawkowego dla czatu głosowego lub dźwięków z gry, brak  żyroskopu oraz brak podświetlenia charakterystycznego z kontrolera Dual Shock. Jest ono natomiast zastąpione przez wielokolorowe. Ostatnią brakującą funkcją jest pozbawienie kontrolera głośnika. Dzięki temu gry, które wykorzystywały tą funkcję muszą go przesłać na TV.

Hori Onyx to znakomita propozycja dla osób, które nie tyle co posiadają Xboxa, ale grają przy pomocy kontrolera Microsoftu w gry PC. Kontroler tu opisywany dostępny jest na razie np. na brytyjskim rynku w cenie 43 funtów. To dobra naszym zdaniem cena mając na uwadze wszelkie udogodnienia względem standardowego kontrolera PS4. Czy i kiedy pojawi się on na polskim rynku tego nie wiadomo. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.