Home / Aktualności / Honeycomb Glacier – prototypowy laptop Intela zaprezentowany na Computex 2019 wzbudza emocje

Honeycomb Glacier – prototypowy laptop Intela zaprezentowany na Computex 2019 wzbudza emocje

Jedną z interesujących produktów zaprezentowanych podczas tegorocznego Computex są innowacyjne pomysły takie jak pokazany prototyp nietypowego laptopa Honeycomb Glacier firmy Intel. Zarówno Computex, jak i CES są często używane do debiutowania koncepcji komputerów osobistych, które działają w przedziale od dziwacznego do wręcz genialnego.

Honeycomb Glacier Intela to laptop z dwoma ekranami, który wydaje się znacznie skuteczniejszy w tej roli, niż np. touchbar w Apple MacBook Pro. Prototyp ma 15,6-calowy ekran z pionowym wyświetlaczem o przekątnej 12,3 cala poniżej. Rezultatem jest para paneli, które można ustawiać pod różnymi kątami. Zaprezentowany prototyp składa się jak zwykły laptop, ale w przeciwieństwie do niego, posiada dwa ekrany połączone ze sobą. Górny ekran odchyla się do góry, ciągnąc za sobą wspomniany drugi ekran. 

Podwyższony ekran zapewnia wszystko, co najlepsze do wysokości oczu i oferuje wygodnie dopasowanie do działań wymagających dużej uwagi, takich jak edycja wideo, pisanie czy granie. Można też na nim ustawić ekran czatu czy też monitorować statystyki rozgrywki. Z uwagi iż jest on również podparty, łatwiej jest zebrać z niego informacje gdyż są one w polu widzenia.

Pierwsze opinie wskazują, że Honeycomb Glacier  nie jest cichym urządzeniem – 42 dB generowanego hałasu i 175 W ciepła z komponentów w laptopie (ośmiordzeniowy procesor i przetaktowany GTX 1070), to główni winowajcy przesuwający granice wydajności poświęcając przy tym poziom hałasu.

Biorąc pod uwagę, że urządzenia typu Honeycomb Glacier uzyskują wyższe ceny za specjalistyczne zawiasy i komponenty, czas pokaże kogo będzie na niego stać a także czy Intel uzyska przychylność deweloperów, którzy zdecydują się dostosować aplikacje.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.