Home / Aktualności / Honda Mean Mower – najszybsza kosiarka do trawy

Honda Mean Mower – najszybsza kosiarka do trawy

honda mean mower hf2620

Honda Mean Mower – a ile tobie zajęłoby skoszenie twojego trawnika?


Koszenie trawy dla większości z nas nie jest zbyt ekscytującym zajęciem. Do tego samego wniosku doszli inżynierowie z firmy Honda, którzy wzięli na warsztat kosiarkę do trawy.

Honda Mean mower – najszybsza kosiarka do trawy na świecie

Poprzedni rekord prędkości kosiarek do trawy był gorszy o ponad 48 km/h. Honda Mean Mower wykonana została z włókna szklanego oraz skrywającego w sobie zbiornika paliwa, chłodzenie oleju oraz chłodnicy radiatora. 1000 cc pojemności silnika tej kosiarki pozwoliło na uzyskanie prędkości maksymalnej wynoszącej 187.60 kilometrów na godzinę.

W dodatku kosiarka ta posiada dwa silniki elektryczne oraz noże tnące trawę obracające się z prędkością 4000 obr. / min.  Koszenie trawy może odbywać się przy maksymalnej prędkości 24 km/h czyli dwókrotnie większej niż poprzedni rekordzista.

Honda Mean mower została zbudowana przez brytyjskich inżynierów Hondy, którzy współpracowali z zespołem Team Dynamics, związanym z British Touring Car Championship (BTCC). To wyjaśniałoby osiągi tej nietypowej kosiareczki.

Zbudowany od podstaw traktor  Honda HF2620, łopatkowa skrzynia biegów oraz sportowe siedzenie Cobra połączone zostały z zapożyczonymi elementami z samochodu Moris Minor (zdjęcie poniżej).

Ważącą tylko 140 kilogramów kosiarkę Honda Mean mower, wspomniane silniki rozpędzają od 0 do 100 km / h w niecałe 4 sekundy.Źródło: Honda