Home / Aktualności / Holenderskie krążowniki wpływają do World of Warships

Holenderskie krążowniki wpływają do World of Warships

World of Warships to popularna gra o bitwach okrętów firmy Wargaming.net. Dostała  ona właśnie aktualizację 0.10.6, która przynosi ze sobą holenderskie krążowniki, dwa sezony potyczek i kolejne usprawnienia wizualno-technologiczne.

Daniem głównym tej najnowszej aktualizacji jest dodanie holenderskich krążowników poziomu od IV do IX we wczesnym dostępie. Te potężne jednostki mają dużą siłę ognia, solidne pancerze na wyższych poziomach, świetną manewrowość, ale krótki zasięg dział.

Od poziomu VI są wyposażone w zupełnie nowe uzbrojenie – atak lotniczy! Bazując na prawdziwych założeniach historycznych zasady bombardowania na niskich wysokościach, pozwoli graczom zrzucić bomby na spadochronach z powolnym opadaniem w stronę celu, jednocześnie dając samolotom szansę na uniknięcie odłamków eksplozji.

Samoloty mają maksymalny dystans operacyjny 10-13 kilometrów i nie są w stanie wykrywać przeciwnika. Sprawdzą się natomiast idealnie wobec mało mobilnych celów jak duże krążowniki czy pancerniki. To uzbrojenie daje nowe możliwości ataku będąc samemu schowanym za wyspą.

Dostęp do nowych okrętów holenderskich jest darmowy, gracze będą musieli wykonywać misje bojowe, a za nie zdobywają tymczasową walutę – holenderskie tokeny. Ta sama waluta będzie dostępna w codziennych, darmowych zestawach, w rozmaitych zestawach za dublony czy w zestawach za tokeny społeczności.

Aby uczcić dodanie holenderskich krążowników do gry, historyczny port Rotterdam pojawia się w grze. Jego wygląd wiernie oddaje przystań miasta z 1950 roku. Dodatkowo, gracze będą mogli zdobyć naszywkę wiatraków w Kinderdijk, pamiątkową, okolicznościową flagę i tematyczne kamuflaże.   

Aktualizacja 0.10.6 to również dwa sezony potyczek. Gracze będą mogli rywalizować w formacie 3 vs. 3 w okrętach poziomów VI i VII.

Ponadto, liczne usprawnienia wizualne zostały dodane do gry. Na szczególną uwagę zasługuje ulepszenie sztucznej inteligencji, co w rezultacie sprawi, że boty będą zachowywać się bardziej realistycznie. Sala sławy została dodana do bitew klanów, pokazując zwycięzców poprzednich sezonów.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.