Home / Aktualności / Czy HMD Global powinien sprzedawać Nokię X6 poza rynkiem chińskim?

Czy HMD Global powinien sprzedawać Nokię X6 poza rynkiem chińskim?

Jak można zauważyć obecny właściciel narki Nokia, HMD Global, radzi sobie całkiem nieźle ze sprzedażą swoich smartfonów. Niemniej jednak część produktów tego producenta jest ograniczona do Chińskiego rynku, czego przykładem może być obecna sprzedaż smartfonu Nokia X6. Jest jednak nadzieja, że ten smartfon pojawi się również w innych rejonach świata, o czym świadczyć może ostatnie głosowanie na Twitterze odnośnie globalnej sprzedaży tego modelu.

Nokia X6 to jak niektórzy z was wiedzą, całkiem dobry smartfon. 5,8 calowy ekran o rozdzielczości 2280 × 1080 pikseli, Snapdragon 636 czy 4 / 6 GB pamięci RAM to tylko częściowa specyfikacja tego telefonu. W urządzeniu znaleźć można również 32 lub 64 GB pamięci masowej, 16 i 5 MP kamery z tyłu oraz 16 MP z przodu dopełniają pełni szczęścia.

Zapewne po wynikach głosowania HMD Global podejmie decyzję odnośnie sprzedaży Nokii X6 (lub jej braku) na ogólnoświatowych rynkach, podając cenę tego urządzenia. Ze specyfikacji wynika, że jest to smartfon ze średniej półki, aczkolwiek pod tym względem na rynku jest sporo podobnych urządzeń. Co wyróżnia X6 pośród konkurencji jest wysoka jakość wykonania oraz ciekawy design przypominający ten z iPhone X. Jeśli smartfon ten trafi do globalnej sprzedaży, a do tego zostanie dobrze wyceniony, z pewnością ma szansę na sukces.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.