Home / Aktualności / Hi-Fi B85S2G czyli nowa plyta od BIOSTAR z podstawką LGA1150

Hi-Fi B85S2G czyli nowa plyta od BIOSTAR z podstawką LGA1150

BIOSTAR Hi-Fi B85S2G 02


BIOSTAR zaprezentowało nową płytę bazującą na chipsecie Intel B85 i oznaczoną modelem Hi-Fi B85S2G. Płyta ta wspiera oczywiście  procesory Intela czwartej generacji w tym Core i7 and Core i5 korzystające z podstawki LGA 1150.

Płyta BIOSTAR Hi-Fi B85S2G posiada szereg ciekawych i przydatnych chociażby w firmach funkcji w tym wspierającą obrót wirtualną walutą tzw. mining korzystając z kart graficznych na PCI-E.

Poza nią, płyta ta posiada dwie  gigabitowe karty sieciowe charakteruzujące się funkcją “auto balancing” czyli dzielenia zadań pomiędzy nie, wysokiej jakości kondensatory czy chociażby wsparcie dla technologii Intel Rapid Storage Technology (Intel RST) przyspieszającą start komputera i ładowania się aplikacji.

Intel Small Business Advantage (Intel SBA), który też jest dostępny na płycie jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w tym ochronę antywirusową czy ochronę podłączanych do komputera nośników USB.

 Na potrzeby multimediów BIOSTAR zaprzęgło w swojej płycie Hi-Fi B85S2G Direct X 11.1 oraz HDMI. Płyta ta wspiera oczywiście odtwarzanie fiulmów Blu-ray z zabezpieczeniami DRM i oferuje jakość dźwięku na poziomie 24 bit/ 192KHz co jest wartością większą ponad standardowe 16 bit/ 48KHz.

Dla dopełnienia tego opisu należy wspomnieć iż płyta ta posiada certyfikat Windows 8 jak również możliwość aktualizacji poprzez funkcje BIOSTAR BIO-Remote2 i BIOS Online Update, za pomocą których można uaktualnić BIOS  i skorzystać z szybszego ładowania urządzeń takich jak np. smartfony (funkcja Charger Booster).

Niestety cena ani dostępność Hi-Fi B85S2G nie są jeszcze znane.

BIOSTAR Hi-Fi B85S2G 01