Home / Aktualności / Hi 5 – 5 polecanych obudów do komputerów PC

Hi 5 – 5 polecanych obudów do komputerów PC

Witamy w nowej, zmodyfikowanej odsłonie TOP 10, którą nazwaliśmy Hi 5. W serii artykułów sygnowanych tą nazwą znajdą się propozycje zarówno podzespołów (w tym peryferiów), a także gotowych zestawów oferowanych w sprzedaży detalicznej.

Jeśli chodzi o strukturę, znajdzie się tam lider (The Good), przegrany (The Bad) oraz tzw. średniak (the Ugly), którego można ewentualnie rozpatrzyć z uwagi na pewne okoliczności. Do mieszanki postanowiliśmy dodać także czarnego i białego konia w postaci propozycji, którą byśmy na pierwszy rzut oka nie rozpatrzyli.

 

The Good

Gamdias Apollo M1 (cena ok. 185 zł)

Rzutem na taśmę w tej edycji została obudowa Gamdias Apollo M1. Do tej decyzji przyczyniło się kilka rzeczy ale głównie ciekawy, nietuzinkowy wygląd, zastosowanie wentylatorów o średnicy 200mm z przodu oraz ogólnie podświetlenie ARGB ( ponad 20 efektów świetlnych). APOLLO M1 obsługuje połączenie z kompatybilnymi płytami głównymi (5-stykowe 3-stykowe).

Na uwagę zasługuje też wentylowana osłona zasilacza u dołu obudowy otacza zasilacz z wycięciami pokazującymi bok zasilacza, ilości możliwych do zamontowania wentylatorów, hartowane szkło panelu bocznego czy maksymalne limity wysokości chłodzenia CPu (170mm) czy długości kart graficznych (330mm). Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie portów znajdujących się w górnej przedniej części obudowy oraz siatka mesh z nietypowymi załamaniami.

Specifications
Product Name APOLLO M1
Case Type MID Tower
Motherboard Support ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Synchronization 5V (3pin) with ASUS / MSI /ASROCK / GIGABYTE motherboard
Color Black
Expansion Slots 7
Material SPCC & ABS & Tempered glass
Window Front. Left
Radiator Support Top: 240 mm
Front:360 mm, 280 mm
Rear:120 mm
Fan Support Top: 2 x 120mm , 2 x 140mm
Front: 3 x 120mm , 2 x 140mm , 2 x 200mm
Rear: 1 x 120mm, 1 x 140mm
Bottom: 2 x 120mm
Pre-installed Fans Front: 2 x 200mm Dual Rings ARGB Fans
Drive Bays 2 x 3.5″ or 1 x 2.5″+1 x 3.5″(HDD Cage)
1 x 2.5″
I/O Port USB 3.0 x1, USB 2.0 x2, HD Audio x1, Fan LED control x1, Fan Speed control x1
Clearance CPU cooler height limitation: 170mm
VGA length limitation: 330mm
PSU length limitation: 170mm
Dimension(LxWxH) 410 x 215 x 485 mm

The Bad

Chieftec Mesh CT-04B-OP (cena ok. 158 zł)

 

Pomimo, że przód tej obudowy  uwzględnia zatoki 5,25 oraz 3,5 cala oraz mesh design, to cała konstrukcja woła o pomstę do nieba, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę cenę ponad 215 zł (w promocji można ją obecnie kupić za niecałe 160 zł). 

Nie może być gorzej? Spójrzcie zatem na poniższe zdjęcia. Sposób montażu zasilacza oraz jakość użytych materiałów w tej półce cenowej jest naszym zdaniem nie do zaakceptowania, no chyba, że chcemy any nasza skrzynka wytrzymała wybuch atomowy. Także możliwości montażu dodatkowych wentylatorów pozostawiają wiele do życzenia.

The Ugly

Genesis (Natec) Armadillo – cena 54 zł

 

Armadillo, to obudowa typu Midi-Tower od Natec-a posiadająca nowoczesny, aczkolwiek minimalistyczny wygląd. Została wykonana z wysokiej jakości komponentów oraz oferuje funkcjonalność, która powinna spełnić oczekiwania nawet bardziej wymagających konsumentów, a już na pewno tych z ograniczonym budżetem. Nie doświadczymy tu zatem podświetlenia RGB oraz możliwości instalacji wyrafinowanego chłodzenia czy dużej ilości wentylatorów. No ale cena ok. 55 zł mówi sama za siebie.

Nabywca tej obudowy może w niej zamontować kartę graficzną o maksymalnej długości 320 mm oraz układ chłodzenia o wysokości do 161 mm. Na karty rozszerzeń przewidziano tu aż 7 slotów. Cała konstrukcja została wykonana ze stali i tworzyw sztucznych.

Czarny Koń

Obudowa Zalman S3 (wersja z oknem) 125 zł

Choć propozycja Zalmana dla wielu z was może być co najmniej oczywista, dla sporej części użytkowników minimalizm i brak podświetlenia w standardzie kole bardziej niż kasza w zęby. Niemniej S3 to ciekawa alternatywa z uwagi na wysoką jakość wykonania (w tym panelu przedniego  i szyby bocznej (niemniej jest ona z akrylu), obecność filtrów przeciwkurzowych czy jednego wentylatora. Niemniej wewnątrz możemy zamontować 3 x 120 mm / 2 x 140 mm na froncie, 2 x 120 mm / 2x 140 mm na górze oraz 1 x 120mm / 1 x 140 mm na tyle. 

Biały Koń

Modecom Oberon Pro (cena ok. 140 zł)

Jeśli tak jak my, cenicie sobie przestronne i funkcjonalne wnętrze w połączeniu z atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem, to propozycja Modecomu okaże się dla was co najmniej odpowiednia. 

Dopracowane detale panelu przedniego, funkcjonalne i praktyczne nowoczesne wnętrze (dwa wentylatory w standardzie, możliwość łatwego montażu i demontażu dysków czy maksymalna wysokość dostępna dla układu chłodzenia procesora 163 mm) czy też magnetyczne filtry przeciwkurzowe sprawiają, że kosztujący ok. 140 zł Oberon Pro jest warty prawie każdej wydanej złotówki. Dzięki zastosowaniu okna, użycie podświetlenia RGB nie pójdzie na marne (aczkolwiek musimy je nabyć we własnym zakresie.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.