Home / Aktualności / Harry Potter: Wizards Unite – fani sympatycznego okularnika mogą już pobrać nowa grę

Harry Potter: Wizards Unite – fani sympatycznego okularnika mogą już pobrać nowa grę

Najbardziej oczekiwana gra mobilna w tego roku – Harry Potter: Wizards Unite – jest teraz dostępna zarówno na Androida jak i iOS. Tytuł, który początkowo miał być dostępny w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych od piątku 21 czerwca można już pobrać.Po beta testach w Nowej Zelandii, globalny roll-out ma nastąpić po wydaniu w pierwszych wspomnianych dwóch krajach.

Harry Potter: Zjednoczeni Czarodzieje daje szansę zostania czarownicą lub czarodziejem, zanurzając się w Czarodziejskim Świecie w celu przeżycia przygody z książek i filmów o Harrym Potterze. Jest to gra o rozszerzonej rzeczywistości, stworzona z myślą o połączeniu światów rzeczywistych i fantastycznych, tak jak Pokemon Go.

Pierwsze obcowanie z grą ujawniło, że jest gra jest znacznie bardziej szczegółowa niż Pokemon Go. Jest w niej bowiem więcej do zrobienia i więcej różnorodności, ponieważ Wizards Unite został zaprojektowany jako gra, w którą grać będziemy przez długi czas, rozwijając się i postępując w karierze, gdy nowe elementy są dodawane do gry. I tak na przykład możemy wybrać swój dom, odkryć magiczne przedmioty i walczyć z ciemnymi siłami, starając się chronić Statuę Tajemnicy oraz upewnić się, że magiczny świat nie zostanie odkryty przez mugoli.

Gra będzie obejmowała eksplorację żywej mapy – jak Pokemon Go – odwiedzanie karczm i fortec w celu wykonywania wyzwań i zadań. Więcej nie będziemy wam zdradzać. Gdy gra pojawi się w Polsce, sami będziecie mieć okazję do przeżycia przygód Harrego Pottera na własnej skórze.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.