Home / Aktualności / Hama wprowadza na rynek nową, 18W ładowarkę USB-C

Hama wprowadza na rynek nową, 18W ładowarkę USB-C

Niemiecka marka HAMA wprowadziła do swojej oferty nową ładowarkę sieciową, która obsługuje dwa standardy szybkiego ładowania – Qualcomm Quick Charge 3.0 oraz Power Delivery. Obie technologie przekładają się na możliwość nieporównywalnie szybszego naładowania urządzenia mobilnego w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, pozwalając naładować do 50-proc. baterię telefonu w zaledwie 25 minut. Z kolei inteligentny proces ładowania zabezpiecza ładowarkę, podłączone urządzenie oraz użytkownika przed takimi ewentualnościami jak nadmierne naładowanie, przepięcie czy zwarcie, a w związku z tym na uszkodzenie akumulatora (grożące w skrajnych sytuacjach nawet wybuchem urządzenia.

Ładowarka może się pochwalić maksymalną mocą ładowania na poziomie 18W. Wyposażono ją w technologię umożliwiającą potencjalnie najbardziej zoptymalizowany proces ładowania, rozpoznając podłączone urządzenie i automatycznie dopasowując się do jego wymagań. Efektem jest oszczędna eksploatacja baterii, a także znaczące zwiększenie jej okresu przydatności do użycia.

Warto podkreślić, że przyłącze sieciowe na poziomie 100-240 V nadaje się do stosowania na całym świecie (z odpowiednim adapterem). Telefon podłącza się do ładowarki poprzez złącze USB-C przewodem o długości 1,5 m, który znajduje się od razu w zestawie. 

Sugerowana cena detaliczna ładowarki sieciowej HAMA 18 W wynosi 74,90 zł, a sam produkt objęty jest 2-letnim okresem gwarancyjnym.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.